Skupno je največ glasov, kar 365, prejel predstavnik Švedske Måns Zelmerlöw, ki si je s pesmijo Heroes pripel zmago. Druga je bila predstavnica Rusije Polina Gagarina s pesmijo A Million Voices, ki je zbrala 303 glasove, tretje mesto pa so si pripeli predstavniki Italije Il Volo s pesmijo Grande Amore, ki so zbrali 292 glasov.
Države so nam točke podelile takole. Makedonija je bila najbolj velikodušna in nam je dala osem točk, Izrael šest, Srbija pet, Črna gora in Litva vsaka po štiri točke, Latvija in Azerbajdžan vsaka po tri točke, Islandija dve ter Finska, Švedska, Norveška in Poljska vsaka po eno točko. Na koncu je Slovenija z 39 točkami končala na 14. mestu z 39 točkami izmed 27 finalistov.
Marjetki in Raayu so se pod odrom pridružile vokalistke Nika Zorjan, Karin Zemljič in Manca Špik ter na odru plesalka v vlogi violinistke Lara Balodis Slekovec.
Na odru v obliki očesa, na katerem se organizatorji ob 60-letnici prireditve trudijo graditi mostove, se je predstavilo 27 držav. Gostiteljice izbora so bile tri priljubljene avstrijske televizijske voditeljice Mirjam Weichselbraun, Alice Tumler in Arabella Kiesbauer.
Lanska zmagovalka Evrovizije Conchita Wurst je z uradno himno letošnje Evrovizije Gradimo mostove otvorila 60. jubilejni izbor Pesmi Evrovizije, na odru pa se ji je pridružil tudi zbor dunajskih dečkov. Na koncu pa je bilo na odru kar 200 nastpajočih. Letos v neposrednem prenosu pevsko tekmovanje spremljajo tudi na Kitajskem.
Našo petčlansko strokovno komisijo so sestavljali Andrej Šifrer, Miha Gorše, Sandra Feketija, Alex Volasko in Tinkara Kovač. Točke slovenskega glasovanja je na Dunaj sporočila predsednica petčlanske žirije Tinkara Kovač, ki je slovenske barve na Evroviziji zastopala lani. Slovenci smo največ točk, 12, dali Švedski, 10 točk Črni gori, 8 Italiji, 7 Latviji, 5 Rusiji, 4 Norveški, 3 Belgiji, 2 Australiji in eno točko Cipru.
Iz prvega polfinala so se v finale uvrstile Albanija, Armenija, Rusija, Romunija, Madžarska, Grčija, Estonija, Gruzija, Srbija in Belgija, iz drugega pa poleg Slovenije še predstavniki Litve, Poljske, Švedske, Norveške, Črne gore, Cipra, Azerbajdžana, Latvije in Izraela.
V finalu so poleg izbrancev obeh predizborov nastopili tudi predstavniki petih držav, ki največ prispevajo v evrovizijski proračun (Velike Britanije, Francije, Italije, Španije in Nemčije), lanskoletna zmagovalka Avstrija ter Avstralija, ki na tekmovanju za pesem Evrovizije sodeluje prvič.
Sloveniji je, odkar je bil leta 2004 uveden sistem predizborov, preboj v evrovizijski finale doslej uspel trikrat. Prvič nam ga je leta 2007 pripela Alenka Gotar, drugič Maja Keuc leta 2011, lani Tinkara Kovač in letos duo Maraaya.
Vrstni red nastopajočih na finalu 60. izbora za Pesem Evrovizije na Dunaju:
1. Slovenija: Maraaya - Here For You
2. Francija: Lisa Angell - N'oubliez Pas
3. Izrael: Nadav Guedj - Golden Boy
4. Estonija: Elina & Stig - Goodbye To Yesterday
5. Velika Britanija : Electro Velvet - Still In Love With You
6. Armenija: Genealogy - Face The Shadow
7. Litva: Monika Linkytė in Vaidas Baumila - This Time
8. Srbija: Bojana Stamenov - Beauty Never Lies
9. Norveška: Mørland in Debrah Scarlett - A Monster Like Me
10. Švedska: Måns Zelmerlöw - Heroes
11. Ciper: John Karayiannis - One Thing I Should Have Done
12. Avstralija: Guy Sebastian - One Thing I Should Have Done
13. Belgija: Loïc Notte - Rhythm Inside
14. Avstrija: The Makemakes - I Am Yours
15. Grčija: Maria Elena Kyriakou - One Last Breath
16. Črna gora: Knez - Adio
17. Nemčija: Ann Sophie - Black Smoke
18. Poljska: Monika Kuszyńska: In The Name Of Love
19. Latvija: Aminata - Love Injected
20. Romunija: Voltaj - De La Capat
21. Španija: Edurne - Amanecer
22. Madžarska: Boggie - Wars For Nothing
23. Gruzija: Nina Sublatti - Warrior
24. Azerbajdžan: Elnur Huseynov - Hour Of The Wolf
25. Rusija: Polina Gagarina - A Million Voices
26. Albanija: Elhaida Dani - I'm Alive
27. Italija: Il Volo - Grande Amore
KOMENTARJI (606)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.