Nouvelle Vague so "otrok" francoskega glasbenika Marca Collina, ki si je koncept zasedbe zamislil precej preprosto: igrajmo bossa nova "na easy" priredbe vsem dobro znanih pesmi t. i. novega vala (new wave) iz osemdesetih. Dve dekleti, dvoje glasov in dvoje stasov. Formula uspešno deluje že vse od leta 2004, od takrat so postregli s štirimi ploščami.
Po približno dveh letih in pol so se tako vnovič ustavili v ljubljanskem Kinu Šiška. Medtem ko je bil leta 2010 koncert razprodan, je bilo tokrat občinstva za spoznanje manj, čeprav je prevladovalo dejstvo, da so bila v občinstvu večinoma dekleta in ženske. In seveda vsi, ki so jim pri srcu lahkotne priredbe njihovih najljubših pesmi iz osemdesetih. Skratka, prava poslastica za otroke osemdesetih.

In koncert, ki se začne z Lullaby, pesmijo The Cure, res ne more biti slab, je završalo med poslušalstvom. Nadaljevanje je bilo v podobnem slogu, prek Dancing with Myself (Generation X), Blue Monday (New Order), Master and Servant (Depeche Mode), The Guns of Brixton (The Clash), A Forest (The Cure), Just Can't Get Enough (Depeche Mode) pa do Too Drunk to Fuck (Dead Kennedys). V dodatkih pa še Love Will Tear Us Apart (Joy Division), God Save the Queen (Sex Pistols) in Ever Fallen In Love (Buzzcocks). Skratka, za vsakogar nekaj. Skoraj ni bilo mogoče zgrešiti. Unikatnost in prepričljivost glasov sta zmagali.

Mélanie Pain in Liset Alea sta vnesli novo svežino v skupino, ki sedaj nekoliko bolj gradi tudi na vizualnem delu nastopa, za kar večinoma poskrbi Zula, "senčna plesalka", ki je sicer vodja plesalcev v priznanem pariškem kabaretu Le Crazy Horse. In če je ta avantgarden pariški kabaret, potem je določene prvine Zula vnesla tudi v druščino "novega vala", saj poleg seksi plesnih gibov, recimo, posnema pajka, pripravi točko s trakom čez oder ali uprizori plesno rutino z neonsko svetilko. Pri pesmi I Just Want to Ride My Bike pa je bilo "glavno" otroško kolo. Vse za dober šov.

In če smo ob vsem videnem in predvsem slišanem lahko pozabili, da pravzaprav poslušamo priredbe, potem je bil namen Nouvelle Vague dosežen. Kakovost izvedbe je občinstvo ponesla v bučno skandiranje, ki je dalo vtis, kot da je koncert pred precej večjo množico. Skupina, ki je prišla ljudi zabavat in jih sprostit, je dosegla svoj namen. Celo pri Slovencih. A četudi so pri God Save the Queen, priredbi kultne pesmi Sex Pistols, vztrajno zatrjevali tudi v smislu "Slovenci nimate prihodnosti", kot da bi vedeli, kaj vse se trenutno dogaja na naših ulicah, je njihov prvotni namen predvsem uživanje na odru in pod njim. In da, misija je uspela.

KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.