Potem ko so več kot 30-tisočglavo množico na zagrebškem stadionu Maksimir ogrevali domači rock izbranci Opća opasnost in danski veseljaški upi The Breakers, ki jim je ploščo produciral 'Little' Steven, kitarist Brucea Springsteena, se je začelo.
Bon Jovi, tista zasedba iz New Jerseyja, ki je z nami že od leta 1983, je s pesmijo Raise Your Hands točno ob pol devetih zvečer povzročila evforijo in tako začela z evropskim delom turneje The Circle. Maksimir je oživel, ženska srca pa so švignila kvišku, ko je oder zavzel 49-letni Jon Bon Jovi. Pevec, ob katerem se zašibijo prenekatera ženska kolena, za svoja leta izgleda neverjetno agilno, mladostno, čeprav nekje v zraku visi, da morda njegova "lepota" ni povsem naravnega izvora.
Album The Circle sega že v leto 2009, zanimivo pri njihovi izbiri pesmi pa je, da razen singla We Weren't Born to Follow praktično ne igrajo pesmi s te plošče, temveč prisegajo na stare hite. Že takoj druga pesem je bila antologijska You Give Love A Bad Name z albuma Slippery When Wet. Pozabili niso na venček z albuma New Jersey (Born To Be My Baby, Bad Medicine, Lay Your Hands On Me in I'll Be There For You). Slednjo in pred njo Bed of Roses sta Jon in Richie Sambora (ki je svež in čil prišel neposredno z odvajanja) zapela na mostičku, neposredno pred "golden ringom", v akustični različici. Nato sta se jima pridružila še klaviaturist David Bryan na harmoniki ter Tico Torres na tolkalih in so izvedli še Something For The Pain in Someday I'll Be Saturday Night.
Na koncertu skupine Bon Jovi pa "golden circle" (zlati krog) ni del neposredno pod odrom, temveč je tam t. i. "diamantni krog", za najbolj zagrizene oboževalce, člane fan kluba, ki so pripravljeni za svoje ljubljence odšteti tudi do petsto evrov. In takih je bilo kar nekaj, čeprav omenjeni predel tik pod odrom še zdaleč ni bil poln.
Eno od presenečenj je bila zagotovo pesem Blaze of Glory, ki je pravzaprav največji Jonov solo hit, sicer pa so uradni del zaključili s himnično Keep The Faith. Po skandiranju "we want more" so se rockerji na oder vrnili na dodatek, v katerem so zaigrali še Hey God, Wanted Dead Or Alive, z Richiejem na kultni akustični kitari z dvema vratovoma, za konec pa še These Days in eksplozivno Livin' on a Prayer.
Skupina Bon Jovi je več kot dve uri programa oddrvela v najboljši možni maniri. Vrhunski zvok in eden največjih videozidov na svetu, visok več kot 35 metrov, na katerem so se izmenjavale tematske animacije in žive videoprojekcije, pa sta poskrbela, da je po skoraj dveh urah in pol malokdo odšel domov nepotešen. Skupina, ki drvi proti 30. obletnici delovanja, ostaja rock institucija z velikim R. In čeprav jih lani, 27 let od nastanka, niso sprejeli v Rock'N'Roll Hall of Fame (rockersko alejo slavnih), jim ta zagotovo ne uide. Dejstvo je sicer, da so Rolling Stonese sprejeli po 27 letih od nastanka. A skupina Bon Jovi ima še čas. Saj se, dokler jim bo šlo tako dobro in imajo tako zvesto občinstvo, nimajo česa bati.
Člani benda so neposredno po koncu koncerta odbrzeli s prizorišča v črnih mercedesih, sicer pa jih na turneji najprej čakajo Nemčija, nato pa še Norveška, Finska, Danska, Škotska, Velika Britanija, Irska, Turčija, Romunija, Švica, Italija, Grčija, Avstrija, Belgija, Španija in konec julija še Portugalska.
KOMENTARJI (112)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.