Zaenkrat edina slovenska evrovizijska predstavnica, ki je uspel preboj v veliki finale, je bila leta 2007 Alenka Gotar. Njena skladba Cvet z juga je na predizboru zasedla 7. mesto, v velikem finalu pa smo nato končali na 15. mestu. Leta 2008 je v Srbiji v polfinalu zaključila tudi Rebeka Dremelj (Vrag naj vzame), in sicer na 11. mestu. Nič drugače ni bilo lansko leto v Moskvi, ko je skupina Quartissimo (Love Symphony) končala na 16. mestu, tako kot Ansambel Žlindra & Kalamari (Narodnozabavni rock) letos v Oslu.
Mar po rezultatih sodeč Slovenci res ne znamo narediti vrhunske skladbe? Imamo prevelika pričakovanja ali Ema ni pravi način izbiranja? Nekaj bo treba spremeniti! Morda k sodelovanju povabiti vrhunske avtorje, kar se obrestuje skoraj vsem državam, ki se odločajo za takšen način. Kakor koli, škarje in platno je v rokah nacionalne televizije, ki kroji (svoja) pravila. In tako smo v začaranem krogu ...
"Na prvih treh nastopih v tretjem tisočletju so bili naši predstavniki vedno v središču zanimanja in izjemno visoko na predfestivalskih stavnicah, pa se potem to ni prav odrazilo v končni uvrstitvi, čeprav je Nuša Derenda s 7. mestom izenačila našo najboljšo uvrstitev. Sestre, ki so bile deležne več zanimanja medijev iz tujine kot kateri koli slovenski izvajalec doslej, so pristale v zlati sredini, Karmen Stavec pa skoraj čisto na repu. Z uvedbo polfinala so se naši predstavniki začeli utapljati v povprečju in niti pozornosti niso več zbujali. V vseh teh letih se je iz polfinala v finale uspelo prebiti samo Alenki Gotar v Helsinkih leta 2007," nam je zaupal evrovizijski strokovnjak Samo Koler.
KOMENTARJI (119)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.