Glasba

Duo Hurts – elegantno in umirjeno

London, 17. 08. 2010 20.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Hurts je enigmatičen in eleganten britanski duo iz Manchestra, ki ga sestavljata pevec Theo Hutchcraft in klaviaturist Adam Anderson. Kmalu bosta predstavila prvi album.

Duo Hurts, ki je maja v radijski eter spustil svoj debitantski singel Better than Love, bo 6. septembra izdal svoj prvi album z naslovom Happiness. Album najavlja novi singel Wonderful Life, za katerega so spot snemali na Ibizi. Minimalizem je njuna osrednja točka glasbenega ustvarjanja. Pravita, da lahko z malim povesta veliko.

Dvojica v elegantno krojenih oblekah, z gladko počesanimi lasmi ter v strogem, skorajda pustem videzu, zaradi katerega bi ju z lahkoto uvrstili v začetek prejšnjega stoletja, je vsekakor popestritev nasičene in načičkane popovske glasbene scene. Z ravno obratnimi kretnjami kot večina pop izvajalcev prinašata na glasbeno sceno svežino in skok v preteklost.

Ker se sama podpisujeta pod svoje skladbe, pravita, da navdih iščeta v elektro-pop izvajalcih s konca minulega stoletja, predvsem iz obdobja 80. Udarna glasbena podlaga in umirjen vokal sta njun zaščitni znak. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.