"Vse se spreminja, kar je pravzaprav lepo. Še velikani pravijo, da je sreča v gibanju, menjanju, delu, delovanju, tako da je to neizbežno. Imel sem to srečo oziroma mi je bilo to mogoče usojeno, da sem uspešno prešel iz analognega v digitalni svet. Veliko jih je namreč obstalo na pol poti – ne vem, ali niso mogli ali se niso znali prilagoditi. Sam pa sem imel to srečo, da mi je uspelo iti čez vse te faze, ki jih je bilo med letoma 1983 in 2016 res veliko," nam je povedal Dino, ob tem pa se je spomnil tudi na razlike med snemanjem nekoč in danes. "V časih snemanja moje prve plošče se je snemalo na magnetofonske trakove. Vse se je snemalo takoj. Vsi so snemali vse – ni bilo foliranj, ni bilo nasnemavanj – tako kot to poteka zdaj. Zdaj so drugi časi. Nekoč je bila to zares zelo težka disciplina, konec koncev pa tudi privilegij, saj je zelo malo ljudi sploh lahko snemalo, saj so bila drugačna pravila vedenja za mizo. Na neki način si moral biti izbran ali talentiran, da si lahko od urednikov dobil možnost za snemanje plošče. Ni bilo tako, kot je zdaj. A vsako obdobje ima svoje zakone. Obdobja se menjajo. Tu smo zato, da se poklonimo času, predvsem pa zato, da ostanemo zvesti sami sebi. Najprej moraš predvsem igrati za samega sebe, potem moraš biti v koraku s časom, šele nato lahko prideš do vprašanj, kako je mogoče uspešno iti čez vso to burjo, slabo vreme in neurja," pravi Dino.
Glasbenik je v svoji 33-letni karieri nanizal več kot 150 pesmi. Od kod črpa navdih zanje? "Tu ni pravila. Navdih pride občasno, in to v različnih okoliščinah. Lahko vas navdahnejo neke stvari, ki jih drugi sploh ne opazijo. Navdih pa moraš tudi iskati, iti za njim, tako kot gre igralec za žogo – ne čaka, da bi žoga prišla do njega. Sam navdih pogosto dobivam z branjem. Precej veliko berem. Dobivam ga tudi med potovanji in druženjem z življenjem," nam je zaupal Dino.
Glasbenik je k nam prišel s smučanja. V prostem času zelo rad da možgane na pašo, da nekaj trenutkov ne razmišlja o tistem, kar sledi. "Zelo mi je všeč zapis v fantastični knjigi velikega Slovenca, pokojnega Janeza Drnovška, ki pravi, da se pogosto ukvarjamo s tistim, kar je bilo včeraj, in vedno mislimo na težave, ki se bodo zgodile jutri, v tem sendviču pa izgubljamo sedanjost, ta trenutek, na katerega bi morali biti osredotočeni. On je to zelo lepo napisal. Občasno je dobro pustiti, da je trenutek, v katerem smo, dominanten, ne glede na to, kaj je bilo včeraj in kaj nas bo doletelo jutri. To so ovire, ki nam preprečujejo in onemogočajo let," pravi Dino.
Kljub navidezni umirjenosti pa se zelo hitro razjezi. "Takšen je moj temperament. Morda vidim neke stvari, ki jih drugi ne. V glavnem me razjezijo ljudje, njihova bahavost in neosredotočenost na življenje. Na življenje je treba biti osredotočen," je prepričan Dino.
Kljub številnim uspehom glasbenik ostaja skromen. "Do sebe sem precej kritičen, tako da ni veliko prostora za proslavljanje in ponos. Mogoče bi si moral vzeti čas in razmisliti o tem, saj se je nakopičilo že kar nekaj let in uspehov. A še vedno sem eden tistih ljudi, ki mislijo, da bodo v tistem trenutku, ko pomislijo, da so na vrhu, začeli padati," je vraževeren Dino. Tega pa si, ker še ni uresničil vseh sanj, niti najmanj ne želi. "Imam še neuresničene sanje. Dokler človek sanja, pomeni, da je živ in da še obstaja prostor za igro, upanja, projekte. Tisti trenutek, ko zaprete trgovino sanj, ste na neki način sami sebi rekli: 'To je konec.' Nimam več razloga, da bi igral te tekme. Jaz pa sem še vedno razigran. Še vedno mi je všeč to, kar delam, tako da imam še vedno tudi sanje," nam je razkril Dino. Spreminjal pa ne bi ničesar, saj – kot pravi – potem to ne bi bil on.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.