Upokojeni pevec in kitarist B. B. King, ki je leta 2006 na veliki svetovni turneji napovedal umik iz glasbenega sveta, se bo poleti vrnil na koncertne odre. Nastopil bo na krajši britanski turneji, in sicer v Manchestru, Birminghamu, Cardiffu in Londonu.
83-letni B. B. King pravi: "Nimam občutka, da sem star. To ugotovim le, ko moram hitreje hoditi po stopnicah ali v hrib. Ljudje še vedno kupujejo moje albume in prihajajo na moje koncerte. Dokler je tako, bom nastopal na odrih. A bi lahko počel še kaj drugega?"
Nekdanji ameriški predsednik George Bush je Kingu leta 2006 podelil predsedniško medaljo svobode za glasbene dosežke.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.