Film/TV

VIDEO: Ne spreglejte serije brez tabujev – Na terapiji

Ljubljana, 26. 09. 2011 12.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

POP BRIO bo 26. septembra bogatejši za še eno domačo nanizanko. Od ponedeljka do petka bodo gledalci spoznali pet različnih primerov, življenjskih zgodb, ki se bodo skozi dialog odvijale, reševale in zapletale hkrati.

Na terapiji je serija, ki je zaradi izjemno kakovostnega scenarija in dialogov, edinstvenega formata in avdiovizualnega dela nekaj posebnega. In izjemna je tudi njena igralska zasedba. Glavno vlogo terapevta Romana bo zaigral eden vodilnih slovenskih igralcev, večkrat nagrajeni Igor Samobor.

Vsaka epizoda Na terapiji bo trajala 25 minut in bo temeljila na dialogu med terapevtom in pacientom. Izjemna igralska zasedba in vrhunski dialogi obljubljajo edinstveno serijo.
Vsaka epizoda Na terapiji bo trajala 25 minut in bo temeljila na dialogu med terapevtom in pacientom. Izjemna igralska zasedba in vrhunski dialogi obljubljajo edinstveno serijo. FOTO: BRIO

Pet življenjskih zgodb – od ponedeljka do petka

Ponedeljek. Maša (Jana Zupančič). 32 let. Anesteziologinja. Najboljša v svoji generaciji. Zabavna in zapeljiva, krhka in igriva. Zaljubljena v svojega terapevta.

Torek. Matej (Marko Mandić). Specialec. Hiter v mislih, natančen v dejanjih. Najboljši med najboljšimi. Nezmotljiv. Nezamenljiv. Poveljuje v pomembni akciji odkrivanja droge. V tej akciji ubije otroka. Ob tem ne občuti nobene krivde.

Ob sredah je na vrsti Zarja (Nika Manevski). Šestnajstletna atletinja pride v ordinacijo z obema rokama v mavcu. Roman bi moral podpisati zdravniški izvid za zavarovalnico, zgodovina njenih nesreč pa pripelje Romana do suma, da je nagnjena k samomoru.

Ob četrtkih Roman svetuje Dani (Maša Derganc) in Alešu (Dejan Spasič), ki imata zakonske težave. Z veliko težavo in medicinsko pomočjo je Dana zanosila, zdaj pa razmišlja o splavu. K Romanu prideta iskat odgovor, kaj naj naredita. Sčasoma se razkrijejo še njune druge težave …

Petek pa je prav poseben dan. V pacienta se namreč prelevi Roman, ki se po mnogih letih odpravi k nekdanji mentorici Emi (Silva Čušin), ki je ena najbolj znanih in spoštovanih psihoterapevtov stare garde. Na terapijah se sooča z najbolj pomembnimi odločitvami v svojem življenju.



Pridružite se seriji Na terapiji še na uradni Facebook strani s klikom na

Dogajanja zunaj ordinacije praktično ni. Terapijo gledalci spremljajo v skoraj realnem času in celotno dogajanje temelji na izjemnem in poglobljenem dialogu.
Dogajanja zunaj ordinacije praktično ni. Terapijo gledalci spremljajo v skoraj realnem času in celotno dogajanje temelji na izjemnem in poglobljenem dialogu. FOTO: BRIO
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • praznicna
  • razvlazilec
  • kosilnica
  • orodje bosch
  • vrtna hisa
  • agregat
  • vegira
  • kovinski regal
  • ceplinik
  • radiator
  • lestev
  • cistilec
  • plastici regal
  • delovna miza
  • kovinska omara
  • kovcek

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Jernej Tominc
28. 09. 2011 09.24
-1
sliši se določasno...
McCreamy_
27. 09. 2011 11.24
Katere metode pa uporablja tale terapevt Freudovo?
jorg
27. 09. 2011 08.14
Nisem gledala izraelskega originala, sem pa z navdušenjem spremljala ameriško različico z Gabrielom Byrneom v vlogi terapevta (vse 3 do sedaj predvajane sezone, 2 po izraelski predlogi). Njegova igra in igra pacientov je enostavno fenomenalna in žal je g. Samobor (vsaj po ogledu prvega dela) ne dosega. In Treatment je ena redkih ameriških serij, ki je enostavno presežek v vseh pogledih. Se vidi, da ji ni merilo številke gledanosti, ampak kvaliteta. V prvem delu ameriške različice smo "šokirani" z izpovedjo Laure (ki ustreza izpovedi Maše) in fantastičnim čustveni nabojem, ki ga je moč čutiti med obema protagonistoma. Ko je v slovenski različici šlo bolj za igro v smislu pripovedovanja zgodbe, sta v ameriški Gabriel Byrne in Melissa George z obrazno mimiko znala pokazati celo paleto čustev, viharjev, ki se odvijajo v notranjosti obeh. Tu govorimo o tistih globokih skritih željah, hrepenenju, travmah, potrebah a hkrati razumu, ki vse to zavira. In ravno ta fantastična povezava, ki je "visela" med obema v prostoru, je temelj za vse kar se dogaja. Morda se bo v slovenski različi igra razvila, a če gre serija resnično popolnoma po izraelski predlogi (kot je šlo tudi v primeru ameriške različice), je bila to zamujena prilika. Serija je sicer zelo solidna, za slovensko televizijo bi lahko rekli, ena boljših, vseeno igra zbledi napram tisti v ameriški različici. Žal ne morem kaj, da je ne bi neprestano primerjala, kajti Gabriel Bryne me je enostavno prevzel. S karakterji v ameriški verziji se je bilo enostavno tako hitro poistovetiti, z njihovimi problemi, travmami, dalo se je čutiti njihovo stisko, biti na njihovem mestu, biti v njihovi koži, tega včeraj po ogledu naše ni bilo. Vsaj zame ne. Res pa je, da so v In Treatmentu postavili izjemno visoke standarde, ki jih bo zelo težko, če sploh preseči. Vseeno vse čestitke za adapacijo tako edinstvene serije, ki je žal izjema na televizijskih zaslonih ob poplavi instant policijskih/krimič/kvazi smešnih serij, ki poneumljajo dan na dan, mesec na leto...
Tjaž Pirnar
26. 09. 2011 22.49
Pa saj to sploh ni slovenska serija!!! Točno te zgodbe so izraelska serija z naslovom BeTipul (In Therapy), glavni terapevt je Reuven Dagan. Zato ne zavajajte ljudi in si ne pripisujte zaslug, saj je ta serija v svetu zelo uspešna!!
freansa
26. 09. 2011 22.14
Pričakovano odlična serija, bravo!
piratesalami
26. 09. 2011 15.43
deluje presenetljivo ok v primerjavi s standardom slovenskih serij...