Na POP BRIO v kratkem prihaja prva domača predpremiera – serija Na terapiji, ki je zaradi izjemno kakovostnega scenarija in dialogov, edinstvenega formata in avdio-vizualnega dela nekaj posebnega. Serija gledalce popelje na vznemirljivo in fascinantno potovanje po svetu psihoterapije. Od ponedeljka do petka bodo ti spoznali pet različnih primerov, življenjskih zgodb, ki se bodo skozi dialog odvijale, reševale in zapletale hkrati.
Serija bo postregla tudi z vrhunsko igralsko zasedbo. Glavno vlogo terapevta Romana bo zaigral eden vodilnih slovenskih igralcev, večkrat nagrajeni Igor Samobor. Od ponedeljka do petka pa bodo v seriji zaigrali tudi Jana Zupančič (Maša), Marko Mandić (Matej), Nika Manevski (Zarja), Maša Derganc (Dana), Dejan Spasič (Aleš) in Silva Čušin (Ema).
S snemalcem sva se ekipi sredi avgusta v Medvodah pridružila na snemanju terapevtske seanse med Igorjem Samoborjem in Markom Mandićem.
"Nikoli si nisem mislil, da bom delal serijo, kaj šele slovensko serijo," je za naš portal povedal režiser serije Nejc Pohar in dodal, da je snemanje z vrhunskimi igralci, kot da bi treniral 'dream team' v NBA.
"Vsi igralci in igralke so fascinantni. Ta format serije je namreč koncipiran tako, da vse temelji na igralcih. Mislim, da česa takšnega v Sloveniji še nismo videli. Serija je koncipirana tako, da se vse dogaja v terapevtski ordinaciji. To je ta prostor, v katerem smo zdaj. Igor Samobor, ki igra dr. Romana Završka kot psihoterapevta, tu sprejema svoje paciente in pacientke. Tudi sam pa enkrat na teden hodi k svoji terapevtki, ki jo igra Silva Čušin. To pa je na eni drugi lokaciji v Ljubljani. Generalno sta tako dva interjerja. Meni je zelo fino, da snemamo v notranjosti. Nekaj malega je tudi zunanjih kadrov. Serija je koncipirana tako, da imamo pet dni v tednu. Vsak dan v tednu k temu terapevtu prihaja en pacient. Če bi jo moral uvrstiti v neko zvrst, bi dejal, da gre za žaloigro. Gre za neko tematiko, ki se vrti med nečim, kar bi lahko bila detektivska praksa odkrivanja problemov določenih ljudi, in tem, da je psihoterapija vedno bolj popularna, ker so časi takšni, da imamo vsi določene probleme. Obravnavani problemi so zelo sodobni, realistični in prilagojeni slovenskemu okolju. Vsak, ki bo serijo gledal, zagotovo pozna vsaj eno izmed teh zgodb zelo od blizu. Imamo par, ki se ločuje, punco, ki je stara 15 let in se ji je zgodila neka stvar, ki bi se lahko zgodila kateri koli njeni sovrstnici v Sloveniji, mlajšo žensko, ki se zatreska v nekoga, v kogar se ne bi smela, in enega pripadnika specialnih enot policije, ki se mu je zgodilo nekaj, kar se mu ne bi smelo. Paralelna zgodba pa je, da se našemu doktorju zgodi to, kar se dogaja mnogim ljudem v tej drugi oz. tretji puberteti tam okoli 50 let, kar pomeni, da ima zakonske težave, in je vprašanje, ali bo njegov zakon preživel. Sliši se zelo papirnato, a je zelo napeto, saj se ti problemi zaostrujejo, liki pa se med seboj mešajo. Kot bi človek gledal šah," o seriji, katere snemanjem naj bi predvidoma zaključili 22. oktobra, pravi Pohar.
"Vsi igralci so – kot si sami pravijo – igralske živali, kar pomeni, da imajo zelo naporen tempo dela, tako da si bomo vmes vzeli manjšo pavzo, ker imajo druge obveznosti. Snemamo cel julij in cel avgust. Zdaj smo nekje na polovici. Mi je pa pred koncem zelo težko govoriti o rezultatih. Dela pa se zelo intenzivno, zbrano in disciplinirano od jutra do večera vsak dan," nam je še zaupal režiser. O tem, da imajo vse zelo tempirano do minute natančno, pa smo se lahko prepričali tudi sami. Zamud ne tolerirajo, saj se minute kaj hitro nakopičijo v ure, te pa v snemalne dni.
Igorja Samoborja je pri vlogi pritegnilo to, da govori o človeku, ki je toliko star, kot je sam, in ki prehaja skozi neko svojo družinsko krizo. "Mislim, da lahko o tem kaj povem iz prve roke. Veliko sem že premišljeval o problemih, v katerih se znajdejo ljudje v tem času. V tej seriji se mi zdi zelo pomembno za nas, za naš prostor, da se v njej govori o univerzalnih problemih, ki jih ima veliko ljudi, pa se o njih, razen s svojimi prijatelji, ne pogovarjajo. Črna kronika je polna neprimernega reševanja tovrstnih problemov, ki bi se jim mogoče lahko izognili, če bi se o njih pogovorili s kakšnim strokovnjakom in ravno to je vloga terapevta, ki jo jaz igram v tej seriji. Delo z režiserjem in ostalo ekipo je super. Je pa zelo težko že med snemanjem reči, kaj to sploh bo. Vzdušje je zelo v redu, kljub temu da delamo od zore do mraka, včasih pa še dlje, a mislim, da nikomur izmed nas ni žal vloženega truda," nam je dejal Samobor.
Marko Mandić, ki v seriji igra pripadnika specialnih enot policije Mateja Kosa, pa nam je povedal, da mu je vloga v velik izziv.
O ekipi pa je tudi on našel same pohvalne besede. "Ekipa je fenomenalna, režiser odličen. To je moj četrti snemalni dan (tri imam še za opraviti) in sem zelo zadovoljen. Upam, da bo šlo do konca tako, kot je treba. Mislim, da bo serija odlična. Želim si, da bi si ljudje zanjo vzeli čas in ji bodo sledili."
Pridružite se seriji Na terapiji tudi na Facebooku:
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.