Gre za zgodbi Natasche Kampusch, ki je bila ugrabljena in je več kot osem let preživela v ujetništvu, ter mlade imigrantke v Italiji, ki jo je zaradi ljubezni z Italijanom oče ubil.

Libreto opere La stanza di Lena (Lenina soba), ki je nastala po zgodbi Kampuscheve, je napisala Renata Molinari, režijo je prevzel Cesare Scarton. Pod glasbo opere se podpisuje skladatelj mlajše generacije Daniele Carnini.
V svojem delu nisem želela podati zgodovine nekega ujetništva, ampak se v njem ukvarjam predvsem s prizadevanji po svobodi, je pred premiero dejala Molinarijeva.
"Hvaležna sem in zelo me je ganilo, da je moja zgodba navdihnila opero. Hvaležna sem vsaki pogumni ženski, ki se zavzema za pravice žensk," je sporočila Kampuscheva.
Projekt Donna, serva della mia casa je nastal po naročilu Rimske filharmonične akademije (L'Accademia Filarmonica Romana) in se ukvarja z zatiranjem žensk v današnjem času.
Libreto in glasbo za drugo opero o nesrečni smrti mlade imigrantke v Italiji z naslovom Fadwa je napisal Dimitri Scarlato.

KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.