Projekti studia so večinoma spektakularne akcije z velikim proračunom. Takšni filmi so še posebej pogodu kitajskemu občinstvu, pod okriljem Legendaryja so tako med drugim nastali tudi filmi Jurski park, Batman in Godzila, njegove filmske produkcije so po navedbah Wande v blagajne po vsem svetu prinesle več kot 12 milijard dolarjev.
Podpisani dogovor je "največji čezmejni kitajski kulturni prevzem doslej", navaja kitajski konglomerat, ki ga vodi najbogatejši Kitajec Wang Jianlin. Na slovesnosti v Pekingu je Wang izpostavil položaj ameriških filmskih podjetij v svetovni filmski industriji in dodal, da bo prevzem "spremenil to situacijo".
Vseeno pa Wang zanika, da je namen dogovora širiti kulturni vpliv Pekinga. "Mehka moč vlade sodi v drugi sfero," je dejal na pogovoru s novinarji, kjer je skupaj s prvim možem Legendaryja Thomasom Tullom sodeloval pri podpisu sporazuma. "Jaz se osredotočam na poslovne interese."
Tull, ustanovitelj Legendaryja, bo sicer po prevzemu ostal prvi mož studia. "Že pred leti smo sprejeli odločitev, da bo Kitajska prihodnost," je dejal danes v izjavi. Sam namerava posle voditi tako kot doslej, le "z več mišicami" v ozadju. Na kreativni ravni sprememb ne bo, je obljubil.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.