Pojeva zgodba se je začela poleti 2008, ko je prvi film prišel na platna po vsem svetu. Prinesel je več kot 633 milijonov dolarjev zaslužka, bil je nominiran za oskarja za najboljši animirani film in pobral kar deset nagrad annie, ki so najvišja priznanja v animaciji.
Drugi film je povsem normalno nadaljevanje prvega – junak dozoreva. Vendar pa njegova pot ni ravna, zgodba ne teče v klasičnem loku. Po se po njej spotika in zavija z nje, pa vendar uspešno pride do cilja.
V drugem delu se vračajo tudi silni bojevniki Tigrica, Opica, Kača, Žerjav in Bogomolka, ki imajo tokrat pomembnejšo vlogo in tudi njihovi liki so se rahlo spremenili. Zlasti Tigrica, ki je v času od prvega do drugega filma očitno prebolela zamero, da ni bila izbrana za zmajevega vojščaka, zdaj lahko pokaže tudi svojo nežnejšo plat, čeprav jo večino časa še vedno uspešno skriva za fasado predane in neusmiljene bojevnice.
V filmu se seveda pojavljajo tudi novi liki. Najvpadljivejši je tudi glavni zlikovec v tej zgodbi, gospodar Shen, nekoč prestolonaslednik pavjega prestola, ki pa sta ga starša izgnala, ker je bil zmožen neizmernih strahot.
Ko so iskali glas zanj, so k sodelovanju povabili enega najbolj vsestranskih igralcev, Garyja Oldmana, ki je že uspešno, celo ikonsko upodobil nekatere najbolj podle like. Že samo njegov Drakula je bil nepozaben, večplasten zlobnež, ki je lahko nežen in surov hkrati. Navsezadnje je zlo veliko zanimivejše, kadar ima skoraj nedojemljivo globino.
Poveljniku Shenove vojske volkov je glas posodil Danny McBride, ki je bil nad enookim likom navdušen. “Eno samo oko je jasen znak, da s tem ni šale. Kar poglejte v kavbojkah. Enooki so vedno trdoživi in nevarni. Poleg tega pa, kdo ne bi hotel igrati velikega zlobnega volka?”
Poleg igre in zgodbe sta v prvem filmu gledalce očarali tudi prečudovita panorama in pozornost do kulture, ki sta se porodili iz dolgega preučevanja knjig, kitajske umetnosti in arhitekture, simbolov, oblačil, kuhinje ... Tako dobro jim je uspelo, da so bili nad rezultatom navdušeni celo Kitajci. Za novi film so ustvarjalci odpotovali na Kitajsko in si potrebne referenčne kraje ogledali na lastne oči. Obiskali so Pingyao, šaolinski samostan in Peking, največ časa pa so preživeli v Čengduju na jugozahodu Sečuana, kjer so obiskali tudi rezervat pand.
Kljub določenim novostim, novi tehnologiji, novemu razkritju v zgodbi, novim stilom boja (Shen se bori s kombinacijo kung fuja in gimnastike), nekatere stvari ostajajo enake. Tudi Kung fu panda 2 je življenjska zgodba istega starega sanjača Poja. Res bolje obvlada kung fu in res je samozavestnejši, vendar ostaja na trenutke malce neroden, ranljiv, še vedno zna biti bučman, še vedno je neskončno požrešen in ponosen na to, koliko lahko poje, in še vedno je njegovo navdušenje na trenutke večje od zmožnosti. Po ostaja Po.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.