Premiere so se seveda udeležili tudi igralci, ki so posodili svoje glasove in se za trenutek prelevili v nagajiva mala modra bitja.
»Svoj glas sem posodila Smrketi in moram priznati, da sem zelo uživala med igro ter sem hkrati zelo počaščena, ker so me izbrali za to vlogo. Ko sem bila majhna, sem gledala Smrkce in da sem jaz za novo generacijo lahko upodobila Smrketo, mi res veliko pomeni. Pri sinhronizaciji je potrebno določene besedne zveze prilagoditi za slovenski jezik, med drugim pa moramo igralci biti pazljivi tudi na premik ustnic junaka. K vlogi sem veliko prispevala sama, če pa sem vmes slučajno kam zašla, mi je pa na pomoč priskočil režiser Jernej Kuntner, s katerim sva že sodelovala. Moram priznati, da je bilo odlično delati z njim, saj me je že na začetku, ko sem vstopila skozi vrata v studiu, nasmejal. Med drugim sem se resno poigravala z mislijo, da bi se v prihodnosti preizkusila v kakšni igralski vlogi, in sicer me zanima predvsem gledališče, ker se mi zdi, da greš lahko v globino svojega karakterja in mogoče kaj novega odkriješ,« je povedala Kataya, članica skupine Tangels, ki je že tretjič posodila svoj glas filmskemu junaku.
"Z Atom Smrkom sem se kar nekoliko poistovetil, da sem mu celo postal podoben. Še rdečo kapo si dam na glavo, in je (smeh). Še iz prejšnjih časov se spomnim risank in tokrat so stvari veliko bolj elegantne, lepo izpeljane in tridimenzionalne. Moji otroci so pred leti zelo radi gledali risanko Smrkci, zdaj pa imajo oni že otroke, bodo pa ti gledali. Že v prejšnjih časih sem zelo rad sinhroniziral razne risanke, filmčke. Tisti igralci, ki smo imeli dobre reflekse in ki smo bili spretni ter hitro razumeli stvari, so nas potem tudi zelo radi vzeli za sinhronizacije, ker smo se dovolj hitro odzivali. Potrebno je ujeti tudi karakter junaka, kar je bilo včasih zelo naporno, ker ni bilo takšne tehnike, kot je danes. V preteklosti, če si se zmotil, si moral vse še enkrat ponoviti. V današnjih časih pa je s temi računalniki čisto drugače. Če si pri izgovorjavi stavka prehiter ali prepočasen, se ga da računalniško malo prestavit. Zdaj je to pravi užitek," je o svoji izkušnji s Smrkci dejal dobitnik viktorja za življenjsko delo Rifle, ki bo septembra sodeloval pri gledališkem projektu, katerega režiser je Boris Kobal.
Režiser filma Jernej Kuntner, ki je upodobil tudi vlogo zlobnega Gargamela, pa nam je zaupal, da se že nekaj časa ukvarja tudi z režijo.
"V tem filmu je tako narejeno, da Gargamel pravzaprav ni zloben, ampak je bolj tak neki bučman, neroden. Rekel bi, da ni taka baraba. Prijetno ga je bilo upodobiti. Že nekaj časa se ukvarjam tudi z režijo, približno šest let že. Mislim, da sem se kar lepo naučil delati sinhronizacijo, saj izgleda, kot da bi v resnici govorili Slovenci. Potem pa še malo dodam duhovitosti, da je malo za slovensko dušco, da niso samo ameriške šale. Tako igra kot tudi režija imata svoje čare in sploh ne morem izbrati, kaj mi je ljubše. In če lahko delam oboje, sem tega zelo vesel. Zame je večji izziv igrani lik kot pa animirani, ker je še vedno velik zalogaj, težek oreh."
V kombinaciji igranega in animiranega filma v 3D-tehniki so se s sinhronizacijo preizkusili Janez Hočevar – Rifle (Ata Smrk), Kataya Ajster (Smrketa), Jure Mastnak (Glavca), Aljaž Jovanovič (Klada), Vlado Vlaškalič (Zmrda), Iztok Valič (Hrabri), Jernej Kuntner (Gargamel), Klemen Slakonja (Patrick Winslow), Tjaša Železnik (Grace), Jure Longyka (Pripovedovalec).
Vsebina
Režiser filma Raja Gosnell je na veliko platno prenesel kultne modre Smrkce. Na begu pred zlobnim čarovnikom Gargamelom in njegovim mačkom Azraelom Smrkci zapustijo svojo pravljično gozdno vasico in pristanejo sredi New Yorka, kjer jih čaka nepozabna pustolovščina. Skrijejo se pri mladem paru, ki pričakuje dojenčka in ki kmalu občuti vso kaotično ustvarjalnost zabavnih modrih čudakov. Toda Gargamel je odločen, da Smrkce ujame v svojo pest na vsak način.
KOMENTARJI (48)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.