Na 16. ljubljanskem mednarodnem filmskem festivalu LIFFe je glavno nagrado vodomec prejel Skriti adut, dansko-islandski film v režiji Dagurja Karija. Nagrado vodomec za najboljši film uradne tekmovalne sekcije novih režiserjev Perspektive je podelila mednarodna žirija v sestavi Metod Pevec (Slovenija), Fernanda Silva (Portugalska) in Slavko Štimac (Srbija in Črna gora). V obrazložitvi je zapisala, da Skriti adut (produkcija Nimbus film) "že s prvimi slikami napove svojo ustvarjalno izvirnost".
"Samonikla narativna forma pri priči pritegne gledalčevo pozornost in napove velika pričakovanja. Na prvi pogled skromno, vendar domišljeno zgodbo avtor Skritega aduta pripoveduje brez trendovskih filmskih špekulacij, predvsem pa s pravo mero lucidnega humorja. Lahkoten tek filma in odgovoren odnos do obravnavane teme govorita o zrelem in umirjenem avtorju," so razložili žiranti.
Posebna omemba filma Odgrobadogroba

V utemeljitvi posebne omembe za Cvitkovičev drugi celovečerni film (produkcija Stara gara) je mednarodna žirija zapisala: "Lahkoten komedijski uvod filma Odgrobadogroba zvabi gledalca v bistveno zahtevnejše nadaljevanje, v katerem vsakdanjik glavnih junakov razkrije stare in razbolele plasti njihovih življenj, v katere so usodno ujeti. Film s pogumno avtorsko držo razkriva arhetipske globine njihovih odnosov, veliko pa so k prepričljivosti tega filma dodali tudi odlični igralci in sugestivna kamera."
Občinstvu najbolj všeč Kebab
Nagrada občinstva zlati kolut za najboljši film sekcije Obzorja, komisiji je predsedovala Cate Shortland, je šla Zvezi Kebab (produkcija Wueste Filmproduktion). Film je bil na vrhu lestvice občinstvu najljubših filmov večino časa LIFFa, zmagal je s povprečno oceno 4,66 (na lestvici od 1 do 5).
V žiriji za nagrado Amnesty International Slovenije za najboljši film na temo človekovih pravic so bili Allan Berg Nielsen (Danska), Hans van Garven (Nizozemska) in Maja Weiss (Slovenija). Šutka, ki je bila izbrana, je koprodukcija Češke republike in SČG (produkcija Cabiria films). Za nagrado se je potegovalo 14 igranih in dokumentarnih filmov. Obdelane teme so bile številne, pri izbiri zmagovalca pa so žirijo vodila dva kriterija. Film je moral izstopati z vidika kinematografije, temeljito pozornost pa so posvetili tudi temu, kako je bila predstavljena tema človekovih pravic.
V žiriji za nagrado Zveze mednarodne filmske kritike (FIPRESCI) so bili Ivan Karl (Srbija in Črna gora), Barbara Lorey (Nemčija/Francija) in Doris Senn (Švica). Zmagovalni hrvaški film Kaj je Iva posnela 21. oktobra 2003 je nastal v produkciji Korugva filma.