Film/TV

Umrl Franc Matuš, resnični avtomehanik Gajaš

Murska Sobota, 25. 02. 2009 10.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Po hudi bolezni je v 64. letu starosti umrl znani avtomehanik Franc Matuš, po katerem je pisatelj Feri Lainšček v romanu Petelinji zajtrk ustvaril literarni lik avtomehanika Gajaša.

Gajašev lik je v istoimenskem filmu upodobil igralec Vlado Novak, ki je bil za vlogo na 10. festivalu slovenskega filma tudi nagrajen.

Po hudi bolezni je v 64. letu starosti umrl znani avtomehanik Franc Matuš iz Murske Sobote, po katerem je pisatelj Feri Lainšček v romanu Petelinji zajtrk ustvaril literarni lik avtomehanika Gajaša. Roman je bil knjižna uspešnica, bil je nominiran za kresnika, in tudi že ponatisnjen.

Lik avtomehanika Gajaša in njegove druščine je zaživel tudi v filmu z istim naslovom, v katerem je lik avtomehanika Gajaša upodobil igralec Vlado Novak, ki je bil za vlogo nagrajen na 10. festivalu slovenskega filma. Celovečerni igrani film Petelinji zajtk v produciji Arsmedie in režiji Marka Nabršnika je postal največja slovenska filmska uspešnica. Bil je najbolj gledan film v samostojni Sloveniji (183.246 gledalcev), rekordno gledanost pa je dosegel tudi ob nedavnem predvajanju na javni televiziji (421.500 gledalcev).

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User436414
27. 02. 2009 19.38
Ja, petelinji zajtrk je bil posnet po resničnih dogodkih, le nekaj olepšav je bilo. G. Matuša sem osebno poznal, bil je nenavaden, toda edinstven mož. Kar težko mi je. Naj počiva v miru.
User421808
26. 02. 2009 21.19
sožalje.....tak dobro je igral v petelinjem zajtrku X(
User402602
25. 02. 2009 20.39
Gašper Blaži? 1
25. 02. 2009 13.30
petelinji zajterk posnet po resničnih dogodkih?
User402810
25. 02. 2009 11.59
R.I.P, Franci. Gajaš je bil eden izmed najboljših likov v slovenskih filmih, kar sem jih do zdaj gledala. Svaka čast Vladu Novaku, res je mel lik izdelan do vsakega premika s prstom. Genialno!
User297534
25. 02. 2009 11.56
naj počiva v miru!! sožalje svojcem in sorodnikom....