Ustvarjalci filma Petelinji zajtrk so v ljubljanskem filmskem multipleksu za preseženih 125.000 gledalcev prejeli veliko zlato rolo. Podelitve se je udeležil tudi prekmurski avtomehanik Franc Matuš – oseba iz resničnega življenja, po katerem se je v svojem romanu zgledoval pisatelj Feri Lainšček.
V celovečernem prvencu mladega režiserja Marka Naberšnika pa je filmskega Gajaša vrhunsko odigral Vlado Novak, ki je nominiran tudi za naj osebnost in naj kulturnika v mestu Maribor. Sicer kratko podelitev je z bučnim aplavzom nagradila nabito polna kinodvorana. Ustvarjalci so ob tej priložnosti povedali, da se ponovno zberejo, ko bo čas za podelitev šeste role, nato pa odšli še na "medijski" bovling.
Petelinji zajtrk si je od premiere v manj kot treh tednih predvajanja ogledalo preko 50.000 gledalcev, 75.000 gledalcev je presegel v drugi polovici novembra, sredi decembra je dosegel 100.000 gledalcev, v začetku januarja 2008 125.000, zadnja zabeležena številka pa je 142.000 gledalcev.
Sicer pa film, ki je na oktobrskem Festivalu slovenskega filma v Portorožu dobil nagrado občinstva ter glavne nagrade za režijo in scenarij (Marko Naberšnik), glavno moško vlogo (Vlado Novak), Pia Zemljič pa Stopovo nagrado za najboljšo igralko leta, še vedno nadaljuje pohod po slovenskih kinodvoranah. Zaradi velikega zanimanja gledalcev film še naprej predvajajo v vseh kinocentrih, ponovno pa se vrača na spored v Velenje, Idrijo in na Ptuj. Zanimiv pa je tudi podatek, da je že dva vikenda zapored po gledanosti spet prehitel vse najnovejše tuje filmske uspešnice in je ponovno na prvem mestu po številu gledalcev v slovenskih kinematografih.
Za vse tiste, ki si filma morda ši niso ogledali, pa velja omeniti, da gre za ljubezenski film o mladem fantu Adiju, ki ga vsi kličejo Djuro. Ta se zaposli kot vajenec pri mojstru Gajašu, starejšemu lastniku avtomehanične delavnice. Gajaš mu za bivanje ponudi tudi majhno sobo in Djuro se vanjo preseli. Z Gajašem vzpostavi odnos vajenec-mojster, ki se počasi prelevi v iskreno prijateljstvo. Ko v prometni nesreči poškoduje svoj avto, v avtomehanično delavnico zaide tudi Bronja, sicer poročena z Lepcem, lokalno barabo, zvodnikom in organizatorjem glasbenih dogodkov v okolici. Med njo in mladim Djurom se prebudijo čustva in skrito razmerje kmalu terja svoja davek. Medtem pa Gajaš sanja o Severini, hrvaški pevki, ki se na svoji glasbeni turneji po Sloveniji ustavi v Gornji Radgoni. Severina je zanj boginja, sanjska ženska, ki pooseblja vse njegove neizpolnjene želje. Sprva nedolžna igra fantazij spusti lovke tudi v resnično življenje protagonistov filma.
Film Petelinji zajtrk odlikuje tudi izjemna glasba, ki jo je napisal Saša Lošič. Slednji je sodeloval pri vseh treh najbolj gledanih poosamosvojitvenih slovenskih filmih (Kajmak in marmelada, Petelinji zajtrk in Outsider), kar ga uvršča v sam vrh ustvarjalcev filmske glasbe v Sloveniji.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.