Film/TV

Favoriti za Zlato palmo

Cannes, 21. 05. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zvečer bodo v francoskem Cannesu podelili prestižne filmske nagrade, predsednik žirije pa je tokrat srbski režiser Kusturica.

Med favorite za Zlato palmo sodijo ameriški režiser Jim Jarmusch s filmom Broken Flowers, Avstrijec Michael Haneke s filmom Caché, Kanadčan David Cronenberg  (A History of Violence) in nemški režiser Wim Wenders. Za Wendersa bi to bila druga Zlata palma po 21 letih, ko je nagrado prejel za svoj film Pariz-Teksas, tokrat pa tekmuje s filmom Don't Come Knocking. Wenders naj bi sodil med izrazite favorite, če je to soditi po 20-minutnih ovacijah, ki jih je doživel njegov film po prikazovanju v Cannesu.

Žiriji predseduje srbski režiser Emir Kusturica, v njej pa sta med drugim tudi nemški režiser in igralec turškega porekla Fatih Akin ter mehiška igralka Salma Hayek. Zmagovalce današnje razglasitve najboljših filmskih dosežkov bodo v nedeljo na Azurni obali počastili s posebno gala prireditvijo.

Ob uradni Zlati palmi tudi letos poteka tekmovanje za Pasjo palmo 2005, ki jo podelijo najboljšemu filmu s pasjo tematiko. Na fotografiji Pes Harry, predsednik letošnje žirije, med podelitvijo nagrade mongolskemu filmu Votlina rumenega psa. Foto: Reuters
Ob uradni Zlati palmi tudi letos poteka tekmovanje za Pasjo palmo 2005, ki jo podelijo najboljšemu filmu s pasjo tematiko. Na fotografiji Pes Harry, predsednik letošnje žirije, med podelitvijo nagrade mongolskemu filmu Votlina rumenega psa. Foto: Reuters FOTO: Reuters
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20