George Michael: Drugačna zgodba (Dokumentarni)
Zvezdnik in pevec George Michael je bil z Andrewom Ridgeleyjem v osemdesetih gonilna sila zelo uspešnega pop dueta Wham!. Nekdanja prijatelja se po dvajsetih letih spet srečata in spregovorita o starih, dobrih časih. George predstavi svoje življenje, od skromnih začetkov v britanskem Hertforshireu, mladosti v Londonu in do meteorskega uspeha pri rosnih devetnajstih. A kljub temu, da sta bila Wham! najbolj uspešna skupina pop skupina osemdesetih, sta se z Andrewom po samo petih letih razšla in poslovila junija 1986 s koncertom na londonskem Wembleyju.
George je takoj zatem nadaljeval še uspešnejšo samostojno kariero. Že za časa Wham! je napisal dve zelo uspešni solo pesmi Careless Whisper in A Different Corner. Največji uspeh je požel s prvim albumom Faith, nato pa je izdal še Listen Without Prejudice, Older in Patience. Zelo odkrito spregovori tudi o procesu proti glasbenemu gigantu Sony, o škandalu na javnem stranišču in bolečem "razkritju", ter o dveh zelo bolečih izgubah v svojem življenju. Prvič namreč izvemo, da je njegov brazilski prijatelj Anselmo umrl za aidsom, mama pa mu je umrla za zahrbno obliko kožnega raka.
Film razkrije, da se za bleščečo javno podobo skriva nekoliko sramežljiv moški, ki je pri tridesetih ugotovil, da je gej in da pravzaprav živi dve življenji. Javno in zasebno. Mešanje obeh pa ni vedno najboljša kombinacija. Kljub navidezno sanjskemu zvezdniškemu življenju pevec brez dlake na jeziku opiše tako svoje vrhunce kot tudi najtežje trenutke svojega življenja. Svoje opazke pa kot piko na i podajo tudi njegovi glasbeni kolegi: Elton John, Boy George, Sting, Martin Kemp, Pepsi & Shirlie, Mariah Carey in drugi. Poslastica za vse njegove privžence in nasploh za vse, ki so jim všeč glasbeni dokumentarci. Pogumno, izčrpno in odkritosrčno.
Divji in zadeti (Obzorja)
Brian Jones je bil poleg Micka Jaggerja in Keitha Richardsa eden od ustanovnih članov zasedbe The Rolling Stones. Ti so bili skupina, ki je poleg Beatlov v prvi polovici šestdesetih svetu predstavila rock'n'roll. Beatli so vedno veljali za "pridne fante", ki bi si jih je želela vsaka mama in babica, Stonesi pa so raje igrali divjake, ki zganjajo ekscese, pred katerimi so očetje zapirali svoje hčerke.
Jones je bil med vsemi člani skupine najbolj težaven, sicer zelo talentiran, a tudi do konca odštekan. Večino njegovega zvezniškega življenja so krojile droge, alkohol, ženske in njegovi dostikrat nemogoči izpadi. A kljub vsemu je Jones nekje globoko v sebi skrival nežno in ranljivo dušo, ki je v skupini in ostalih članih imela še kako potrebno oporo. Toda novonastalo slavo je zajemal s (pre)veliko žlico, zato je bil njegov padec približno tako hiter kot njegov vzpon. Brian Jones je umrl v svojem bazenu 3. julija leta 1969, star le 27 let. Uradni preiskovalci so sklenili, da je pod vplivom droge in alkohola umrl nezgodne smrti.
Toda film Divji in zadeti nam ponudi drugačno teorijo. Režiser Stephen Woolley je namreč prepričan, da Jonesova smrt ni imela nikakršne zveze z drogo in alkoholom. Kriv naj bi bil zidarski mojster Frank Thorogood (Paddy Considine), ki naj bi Jonesa utopil. Woolley namreč navaja, da je Thorogood umor Jonesa priznal na smrtni postelji.
Film je dokaj veren posnetek Jonesovega življenja in ekscesov, čeprav tako glavni igralec Leo Gregory kot režiser Woolley nista imela stika s preostalimi člani Stonesov. Režiser namreč vztraja, da je to film Brianu Jonesu, ne pa o Rolling Stonesih. Zanimiva zadeva za privržence omenjene rockerske zasedbe z globljim vpogledom v življenje tragično preminulega Jonesa. Dejstvo, ali verjamemo t. i. teoriji zarote v primeru njegove smrti, pa je prepuščeno vsakemu posamezniku.