Čeprav vibratorje danes povezujemo s seksom, je dejstvo, da so vibratorji za stimulacijo ženskega spolovila in nožnice bili patentirani kot medicinski pripomočki. V začetku 19. stoletja so jih uporabljali ambulantno, kar pomeni, da so na osnovi zdravniške diagnoze tretmaje z vibratorji izvajali kar na medicinskih stolih. Cilj je bil popolna sprostitev pacientke oz. tisto, čemur pravimo orgazem. Do terapije z vibratorjem pa so bile upravičene le ženske, ki so jim zdravniki postavili diagnozo "ženske histerije".
Takšna diagnoza pa je ponavadi bila postavljena ženskam, pri katerih so opazili potrtost, konfliktnost, razdražljivost, nespečnost, težko dihanje, pomanjkanje apetita in pomanjkanje želje po seksu.
Več o vibratorjih prve generacije si lahko preberete na zadovoljna.si, kjer si lahko ogledate tudi VIDEO s predstavitvijo najpopularnejših sodobnih vibratorjev.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.