
Gola telesa na morski plaži, na katerih se lesketajo kapljice vode, telesa v banji so spolzka in pokrita z milnico… Na prvi pogled se zdi zelo romantično, kljub temu pa je seks v vodi lahko tudi problematičen. Precej je takšnih, ki so ga poskusili, a jim ni bil preveč všeč. Ali to pomeni, da se mu je treba izogibati? Pravzaprav ne, le pazljivi moramo biti, preden se odločimo za spolne igrice v vodi.

Zaljubljenci imajo v vodi največ težav s kondomi. Seveda je za mnoge kondom "nujno zlo", ki pri seksu pokvari užitke, vendar je treba imeti v mislih, da tudi spolno nalezljive bolezni in neželena nosečnost ne prinašajo ravno kakšnih posebnih užitkov. Kondom se v vodi težko uporablja, saj ga je pod vodo težko natakniti na spolovilo, voda pa prav tako lahko prodre v notranjost kondoma in povzroči zdrs z uda.
Proizvodi, kot so šamponi, geli za prhanje in kreme za sončenje, lahko še dodatno poškodujejo kondome, ki so izdelani iz lateksa. Poleg tega ni nikoli povsem jasno, kako voda in kemikalije v bazenih in termah delujejo na kondome. Kaj lahko storimo? Ena od rešitev je, da ga na spolni ud nataknemo, preden se odpravimo v vodo. Druga rešitev je seveda precej bolj preprosta. Najboljše se je v vodo odpraviti z osebo, ki ji zaupamo in s katero smo že dalj časa v zvezi. V tem primeru lahko kot kontracepcijo uporabimo tudi kakšno drugo sredstvo.

Vedeti moramo tudi, da voda pri seksu izpira naravne lubrikante, ki jih izloča telo, kar lahko privede do precej bolečega in neprijetnega spolnega odnosa. Takšne težave je mogoče odpraviti z uporabo umetnih lubrikantov, izdelanih na silikonski osnovi. Ti so popolnoma vodoodporni, zato so idealni za takšne priložnosti.
KOMENTARJI (58)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.