Jubilejni 20. Veliki rotarijski ples je slovesno otvoril predsednik Rotary kluba Ljubljana Aleš Jenčič, ki je ob tej priložnosti dejal , da "je glavni namen Velikega rotarijskega plesa v teh negotovih časih pokazati, da kjer je volja, je tudi pot. Poleg tega pa želijo z dogodkom ohranjati tudi plesno tradicijo."
Kot častni gost se je plesa udeležil tudi ljubljanski župan gospod Zoran Janković, ki podpira dobrodelno naravo plesa, saj meni, da so "prav štipendisti oziroma izjemni mladi posamezniki tisti, ki nam bodo omogočili lepšo starost."
Nagradni štipendiji v vrednosti 10 tisoč evrov sta prejela Ljubljančana – akademski slikar Andraž Kržič in filozof Jan Ciglenečki. Štipendijo v višini 4 tisoč evrov pa je prejel glasbenik Peter Ugrin. Andražu Kržiču bo prispevek pomagal pri podiplomskem študiju 3d animacije na Vancouver Film School v Kanadi, Jan Ciglenečki pa bo na pariški Sorboni nadaljeval svoj doktorski študij na temo Ontologija in eshatologija v zgodnji grški misli. Nedavno je izšel njegov prvi prevod krajšega apokrifnega besedila (Petrovo pismo Filipu) iz knjižice Nag Hammadi, ki je hkrati tudi prvi prevod koptskega besedila v slovenščino. Peter Ugrin, med drugim tudi član godalnega kvarteta Fiasco, pa si bo s štipendijo omogočil nadaljevanje študija violine na New School For Jazz And Contemporary Music v New Yorku. Na letošnjem plesu so podelili tudi tri posebne podpore v skupni vrednosti 2.600 evrov. Jaki Kopaču bo posebna podpora olajšala izdajo prve glasbene zgoščenke, Urbanu Jerihi študij arhitekture, Anji Klančar pa bo podpora Rotary kluba Ljubljana omogočila nakup prenosnega računalnika, ki ji bo v pomoč pri študiju na Fakulteti za organizacijske vede.
Ljubezensko obarvan večer, ki ga je vodila Tajda Lekše, so popestrili vrhunski slovenski glasbeniki, kot so operna pevka Valentina Čuden, izvrstna Nuša Derenda z ansamblom Šok, odlični Jadranka Juras in Ana Dežman ter vsestranski glasbenik Gal Gjurin. Poleg rotarijcev in drugih gostov plesa so svoje plesne mojstrovine na parketu prikazali tudi mladi plesalci plesne šole Kazina.
Na letošnjem plesu se je odvijala dražba šestih originalnih rokopisov slovenskih pesnikov: Hazard Cirila Zlobca, Okrog vseh dreves Neže Maurer, Ples Nika Grafenauerja, Drobtinice Toneta Pavčka ter Dvojina in Ljubim Ferija Lainščka. Dodatno je bila na licitaciji tudi knjižica Pesmi Cirila Zlobca z originalnim avtorjevim podpisom. Vsi rokopisi so bili opremljeni z ilustracijami izbranih študentov Akademije za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, za kar je poskrbel član Rotary kluba Ljubljana akademski slikar Vladimir Pezdirc. Z dražbo rokopisov so plesalci zbrali dobrih 4.380 evrov, medtem ko je bil celotni izkupiček dobrodelnega dogodka mnogo večji.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.