Sošolci spremljajo dogajanje na športnem področju, s katerim se ukvarjam, vendar pa nobeden izmed njih ni pretirano navdušen, da bi se tudi sam začel s temi »nevarnimi« rečmi ukvarjati. Moj dolgoletni prijatelj se mi je nekajkrat celo pridružil, ampak si je ob nerodnem padcu zlomil hrbtenico. Seveda se po tem le izjemoma dobivava v skate parku in še to se od takrat naprej vozi le s kolesom.
Kljub vsemu me prijatelji podpirajo in se veselijo mojih uspehov.
Kako gledaš na svoje prijatelje pri Masters of Dirt? So tvoji idoli ali jih jemlješ kot starejše brate?
M.O.D. je ena velika družina. Vozniki športne karavane so neverjetni, gre za najboljše voznike na svetu in vse imam rad, ker me podpirajo, učijo in mi priskočijo na pomoč, takrat ko jo potrebujem.
Celotna ekipa je super in zelo sem vesel, da sem lahko del nje. Moja največja idola sta nedvomno Nate Adams in Edgar Torronteras, ki sta res super osebi. Še posebej Edgar mi veliko pomeni, saj sem se od njega res veliko naučil.
Kaj pa tvoji starši pravijo na tvoj športne podvige? Se bojijo zate?
Na turnejah in vseh nastopih me spremlja oče, ki ni najbolj ravnodušen, ampak jemlje vse skupaj veliko bolj sproščeno kot moja mama, ki vedno znova trepeta od strahu. Zato nikoli ne potuje z mano, me pa kliče vsakih 5 minut, po vsaki predstavi jo moram takoj poklicati in ji sporočiti, da je vse v redu in da je bilo super.
Si velik športni navdušenec. Izmed vseh športov ti je pri srcu tudi smučanje. Si kadar koli pomislil, da bi se ukvarjal s smučarskimi skoki?
Smučanje je super! Zelo rad skačem, zabaven je tudi prosti slog v smučanju. No ja, ski cross je pa isto kot motokros, no ja, skoraj (smeh).
Kje se vidiš, ko odrasteš? Ali imaš kakšne sanje, ki niso povezane z motorji?
Moje največje sanje so biti del največjih svetovnih dogodkov in seveda nekega dne na njih tudi zmagati.