Dobrodelnost kot življenjski slog
V enem izmed ljubljanskih hotelov se je javnosti predstavila nova fundacija Samaritan in hkrati s predstavitvijo svoje dejavnosti na trg lansirala še novo revijo z istoimenskim naslovom. Revija je dvojezična, kar pomeni, da so vse vsebine napisane tako v slovenskem kot angleškem jeziku. A to ni edina dvojnost, ki jo odlikuje. Na eni strani je ponudba kakovostne vsebine, na drugi pa konkretna pomoč tistim, ki to potrebujejo.
Njihovo osnovno poslanstvo je dobrodelno, saj sistematično zbirajo sredstva za vse, ki so pomoči potrebni. Pri tem sodelujejo s priznanimi mednarodnimi in domačimi humanitarnimi organizacijami in 30 odstotkov vseh sredstev od prodanih izvodov in oglasnih prostorov namenjajo Unicefu, ki bo denar namenil posameznikom ali skupinam v državah v razvoju.

Punčke iz cunj rešujejo otroke
Sinočnjo uvodno predstavitev je z zdravo mero humorja vodil Boštjan Napotnik in ob glasbeni spremljavi ter pozdravnih govorih poskrbel tudi za uspešno izpeljano dražbo punčk iz cunj, ki so jih sešile tri slovenske modne oblikovalke: Mojca Celin, Alenka Podgornik in Maja Ferme. Izkupiček (vsaka punčka je bila vredna okrog tri tisoč evrov) bodo namenili otrokom in jim v najrevnejših predelih sveta omogočili cepljenje proti šestim nalezljivim boleznim, zaradi katerih umre (pre)več otrok. Unicef, ki je v Sloveniji s tovrstno akcijo prisoten že od leta 2003, namreč opozarja, da zaradi bolezni, ki bi jih lahko preprečili s cepljenjem, vsako leto umre več kot dva milijona otrok!
Prireditve ob rojstvu nove fundacije in novega tiskanega medija se je udeležilo kar nekaj domačih poslovnežev, za katere ustanovitelji fundacije upajo, da bodo (p)ostali 'Samaritanci' in medse privabili še mnogo drugih. "Poklicani smo, da naredimo nekaj za tiste, ki so manj srečni od nas," je v uvodniku nove revije zapisala urednica Jerca Legan.

KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.