Priznani mednarodni predavatelji so včeraj ves dan izzivali mlade kreativce. S svojimi predavanji in prikazi del so jim zagotovo dali tudi kakšno idejo za dela, ki jih bodo prijavili na 11. festival Magdalena.

V okviru festivala so sinoči v Muzeju narodne osvoboditve odprli tudi razstavo "Collateral Damage" Jonathana Barnbrooka. Gre za enega razstavnih vrhuncev v Mariboru in Sloveniji letos.

Da se napetost pred podelitvami nagrad res stopnjuje, je pokazal večerni program – dvorano Gustaf v Pekarni so najprej ogreli Psycho-Path, nato pa jo je do zore na nogah držal DJ Branski. Magdalenci pa so ob tem že drugi večer, a povsem na novo, v delavnici Doodlearth, ki je prav zaradi festivala prvič prišla iz Anglije, svet načekali po svoje.

Danes bodo udeleženci Magdalene razpravljali o grafičnem oblikovanju za prihodnost, dvomili v učinkovitost oglaševanja in se spraševali, kako naj bo bolj etično, bolj kakovostno in bolj družbeno odgovorno. In prav taka dela bodo podpirali in objavljali avtorji projekta MTV Break. Popoldne bodo z gosti festivala, če bo kdo prinesel in predstavil svoje delo, o njem pokramljali.
Vrhunec bo Magdalena doživela zvečer. Najprej formalno – s podelitvijo festivalskih nagrad v Narodnem domu ob 20. uri , nato pa še neformalno – s koncertom Dubioze kolektiva. Nov dan se bo začel s kombinacijo hip hopa, funka, rocka in žive klavirske glasbe. Dežurna krivca za neprespano noč bosta Marc Hype in Jim Dunloop on the funky piano.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.