Tereza – za razliko od večine kuharskih mojstrov - ni v kuhinji ustvarjala že od malih nog. S tem se je začela ukvarjati šele pri 16 letih starosti, ko je družino doletela bolezen. "Ko sem začela kuhati, je bila to prava polomija. Moja mami nikoli ni kuhala, tudi sicer se v družini nikoli nismo posvečali temu. Vedno so bili kakšni makaroni pa enostavna paradižnikova omaka. Ko je družino doletela bolezen, pa sem ugotovila, da je nekaj narobe in smo začeli delati tudi na zdravi prehrani kot podpori k zdravemu telesu. In stvari so se začele razvijati. Potem so bližnji hoteli pojesti tudi nekaj sladkega. Ker smo vedno jedli zdravo, sem začela delati še zdrave sladice. Sčasoma sem ugotovila, da bi iz tega lahko nastalo kaj več. Ustvarila sem blog Teresamisu, na katerem sem delila recepte z bližnjimi in prijateljicami ter tistimi, ki jih je to zanimalo. Potem sem dobila priložnost, da sem se šla v Los Angeles izobraževat na šolo Matthew Kenney Culinary Chef. Dobila sem polovično štipendijo. Tam sem tudi pomagala v kuhinji, fotografirala določene jedi in se učila njihove zdrave prehrane. Nato pa sem iz Los Angelesa odšla na Novo Zelandijo," nam je svojo kuharsko zgodbo pojasnila Tereza.
V tej otoški državi zdaj biva že dobro leto dni. Zanjo se je odločila, ker se je vanjo zaljubila ob obiskih očeta, ki se je na Novo Zelandijo preselil po ločitvi pred 18. leti. "Očeta sem obiskovala vsaki dve leti. Država mi je prirasla k srcu. Je kot moj drugi dom. Ko sem se začela ukvarjati z zdravo prehrano, sem tam v moji stroki dobila malo več priložnosti kot v Sloveniji. S tem se tam tudi ukvarjam. Delam kot svobodnjakinja. Restavracije in drugi lokali me najemajo za kakšne presne recepte, ker tam nimajo strokovnjakov za to. Jaz kuharjem potem pokažem, kaj smo delali na šoli in kako se to pripravlja. Trenutno za eno podjetje pripravljam knjigo receptov za njihov mešalnik. Želijo namreč imeti zdrave jedi," nam je povedala Tereza, ki je na Novo Zelandijo odpotovala s fantom. "Odločila sva, da greva preiskusit. Domov se lahko še vedno vrneva. Mama bi bila tega najbolj vesela. A zaenkrat ostajava tam," nam je dejala Tereza.
Odkar je na Novi Zelandiji, Tereza v svoji kuhinji uporablja veliko več sestavin, saj je sezona tam vse leto, ker ni tako hude zime kot pri nas. "Veliko uporabljam avokado, ki jih je tam na pretek. Z njimi se da delati vse od sladic do glavnih jedi in predjedi. Obožujem tudi njihovo fidžojo. To je sadež, ki je podoben kiviju. Z njim delam tortice. Najljubši pa mi je manuka med, ki ga pridelujejo samo na Novi Zelandiji. Gre za zdravilen med, ki ima antibakterijske lastnosti. Tam so pravi specialisti za to," nam je razkrila Tereza.
Čeprav oddajo Zdravo, Tereza! snemajo na Novi Zelandiji, pa nam je Tereza zagotovila, da se da vse sestavine, ki jih bo uporabila v njej, dobiti tudi pri nas. "Na to sem zelo pazila. Jaz oddajam sporočilo, da moramo iti na sprehod do soseda, da pogledamo, kakšna zelišča in kakšno zelenjavo ima on in kaj si lahko izposodimo ter seveda potem tudi kaj povrnemo z našega vrta," pravi strokovnjakinja za zdravo prehrano in certificirana presno veganska kuharica.
Tereza sicer pravi, da je Nova Zelendija zelo podobna Sloveniji, predvsem po naravi. "Je pa veliko večja od Slovenije. Tam sem rada, ker se počutim svobodno. Se usedem v avto in sem na plaži čisto sama, ne glede na to, katera sezona je. Zelo podobni smo si tudi glede načina prehranjevanja. Tudi oni zelo radi jedo domače in si vzamejo čas za kuhanje, se pa radi tudi pocrkljajo, tako da ob vikendih hodijo ven v restavracije," nam je zaupala Tereza. Iz Slovenije pa strokovnjakinja za zdravo prehrano najbolj pogreša joto in ričet od bodoče tašče ter polnozrnati štrudelj brez sladkorja od mami. "To zdaj non-stop jem," nam je razkrila Tereza.
Tereza ima sicer še veliko ciljev. Še naprej bi rada ustvarjala jedi, saj ji je to v veliko veselje, želi pa si izdati tudi kakšno knjigo z recepti. Zelo rada ima tudi delavnice. Želi pa si tudi, da bi svoje znanje in veščine delila na svetovni ravni.