
Leta 2011 je Kjara Starič ustanovila skupino z imenom Kjara's Dance Project ter mladim in talentiranim plesalcem omogočila ustvarjanje na domačih tleh. Dala jim je možnost, da zasijejo na odru v tistem, za kar so se šolali in kar jih najbolj izpolnjuje. Do zdaj se je skupina predstavila z Odtisi in Compassionom, zadnja stvaritev, ki je zaživela na odru Linhartove dvorane, pa je predstava Razpotja.
Ob glasbi Vivaldija, J. S. Bacha, Maxa Richterja, Handela in Julie Kent so gibalci raziskovali, zakaj in koliko lažje je ostati v območju udobja ter živeti v utvari, da je življenje "nekaj, kar se nam zgodi".
"A koliko bogatejše je naše življenje, če se odločimo za pogum in sprejmemo svoje odločitve," so se med štirimesečnim procesom ustvarjanja predstave spraševali prekaljeni plesalci Liza Šimenc, Jure Gostinčar, Katarina Čegovnik, Simona Kočar, Drejc Derganc, Mateja Železnik, Maja Sonc, Ajda Bergant, Anja Möderndorfer, Živa Vrečko in Barbara Žvar.

Koreografinja je tokrat navdih črpala iz svojega življenja, za glavno vlogo namreč pravi, da predstavlja njo. "Vse stvari, skozi katere sem šla v življenju, jih doživela, prejokala, začutila, vse je tu zajeto," je priznala. "Najtežje mi je bilo zapustiti slabe odnose. V to pa se najverjetneje ujame večina ljudi."
"Ta predstava ni tako abstraktna, ker je toliko nekih človeških gibov notri ... Vsak lahko prepozna to govorico telesa, žalosti in čustev. Niti ni pomembno, ali ljudje razumejo zgodbo, saj razumejo čustva."

Po Kjarini ideji in koreografiji je zgodbo in dramaturgijo zasnoval Tomaž Letnar, za kostumografijo je poskrbela Almina Duraković. Predstava bo imela v Cankarjevem domu še dve ponovitvi, Staričeva in plesalci pa upajo, da bodo Razpotja odplesali na čim več odrih.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.