
Tokrat kazenskih nominacij ni bilo. Očitno je teden duhovnosti stanovalcem dobro del, saj niso kršili Big Brotherjevih hišnih pravil.
V dvanajsti nominacijski oddaji se je med seboj nominiralo le pet stanovalcev. In kakšen je rezultat? Sara in Sandi sta "rekorderja", saj sta vsak prejela po štiri nominacije s strani sostanovalcev. Sledita ji izenačena Mateja in Marcelo, ki sta prejela vsak po eno nominacijo. Raper Naske pa ni prejel niti ene nominacije s strani stanovalcev. kakšni pa so razlogi za nominacije med stanovalci hiše Big Brother?

Črna gazela Mateja bi kot prvo izločila Saro. Temu pa botruje Sarino izogibanje gospodinjskim opravilom, saj je med čiščenjem rekla, da se ne čuti dovolj sposobna, da bi očistila kopalnico.
Novomeškega gasilca Sandija pa je nominirala kot drugega. Razlog je zbadanje nje in Sare, pa ne samo to. Pri tem naj ne bi izbiral besed.
Sara, druga predstavnica nežnejšega spola v hiši, pa je nominirala "kontra". Nevede je "vrnila" nominacijo Mateji. Nominirala jo je zato, ker se po njenem mnenju Mateja po ElTyebovem odhodu v hiši počuti grozno. Vse ji je padlo "dol".
Izločila pa bi tudi Sandija , ker mu je bilo vseeno zaradi uspešnosti opravljene naloge.

Moški predstavnik gasilec Sandi pa je "vrnil" nominacijo Sari. Zakaj? Zmotilo ga je, ker je bila Sara proti, ko sta z Naskejem lovila ptiča. Ne samo, ker je bila proti, tudi vegeterjanka ni. Eden izmed razlogov za nominacijo pa je tudi ta, da si med pogovori hodita preveč navzkriž.
Kot drugega pa je nominiral Marcela. Temu botruje razlog, da je bil kot vrač premalo odločen, saj so ga stanovalci hitro prepričali v nasprotno.
Nesojeni igralec Marcelo je eden izmed treh fantov v hiši. Izločil bi Saro in Sandija, zato ju je tudi nominiral. Zakaj?
Sara se preveč izogiba pomivanju posode, Sandi pa je preveč vplival na Nejca. Menda je bil Nejc vedno slabe volje prav zaradi njega. Nominiral pa ga je tudi zato, ker preveč provocira stanovalce.

Naske kot zadnji predstavnik današnjih nominacij, pa je prav tako kot Marcelo nominiral Sandija ter Saro, le razlogi so drugačni.
Sara si je prislužila njegovo nominacijo, ker se preveč prepira s Sandijem in je to slabo za celotno ekipo.
Tudi Sandija nominira zaradi prepirov s Saro, ker jo s tem žali. To pa ni edini razlog za nominacijo iz njegove strani. Meni tudi, da si Sandi ni želel opraviti naloge, bil je premalo požrtvovalen, celo obupal je.

Nina je v oddaji spet gostila včeraj izseljenega Nejca, ki pravi, da se pod nobenim pogojem ne bi vrnil nazaj v hišo Big Brother. Nejc je povedal, da se je zavedal, da je provociral svoje sostanovalce, a tudi oni se mu niso pokazali v lepi luči. Malce je nad soudeleženci razočaran, izbral pa si je tudi svojega favorita. Nagradi privošči raperju Naskeju, za katerega je prepričan, da je edina iskrena oseba tam.

KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.