Na Telekomu Slovenije odločbe ministrstva še niso prejeli. Kot je pojasnil Boris Ziherl iz Telekomove službe za odnose z javnostmi, bodo po prejemu odločbe, ki še ni pravnomočna, razmislili, ali se bodo v zakonskem roku 30 dni pritožili na upravno sodišče.
Novomeško podjetje, ki namerava posredovanje mednarodnih telefonskih pogovorov opravljati prek internetnega protokola VoIP, je marca na ministrstvo naslovilo pritožbo zoper Telekom. Kot je navedlo, s Telekomom ni bilo mogoče doseči dogovora o medomrežnem povezovanju, ki ga Incotel potrebuje, če želi opravljati svoje storitve. Telekom namreč vztraja, da je pogoj za podpis pogodbe o medomrežnem povezovanju državna koncesija, ki bi jo moral pridobiti Incotel, saj naj bi šlo za opravljanje storitev govorne telefonije. Po mnenju Telekoma dovoljenje republiške uprave za telekomunikacije, ki ga je Incotel dobil februarja, ne zadostuje.
Uprava za telekomunikacije pa ob tem pojasnjuje, da je dovoljenje ustrezna rešitev, saj se prenos telefonije prek internetnega protokola šteje za prenos podatkov