Vendar pa po mnenju Drevenška obstaja nevarnost, da bo EU v primeru negativnega izida irskega referenduma o pogodbi iz Nice zaustavila širitveni proces. Po njegovem mnenju bi tako imela Slovenija le pridružitveni status, ki bi ji omogočal uspešno sodelovanje z EU, ne pa možnosti za enakopravno participacijo v njenih institucijah. "Za našo državo unija ni pomembna, saj moramo sami znati izbrati svojo prihodnost in to ne glede na članstvo v EU," je povedal Drevenšek.
Po mnenju Drevenška je zelo pomembno, da ima Slovenija urejene odnose tako s sosednjimi državami kot tudi z državami članicami EU ter z drugimi, ki niso in še dolgo ne bodo postale del te zveze. Kot je poudaril, bo EU za širitev porabila bistveno manj kot zahodna Nemčija za priključitev vzhodne Nemčije. "To pa jasno kaže, da nima za širitev zagotovljenih dovolj sredstev", je povedal, ter dodal, da mora Slovenija izbrati bolj samostojno pot, brez primerjanja z evropskimi in svetovnimi velesilami. Pri tem je dal zgled skandinavskih držav, ki so po njegovem mnenju zelo socialno in pravno usmerjene države in ne potrebujejo vključevanja v večje zveze.
Predsedniški kandidat Nove, ki je doslej zbral že 2500 podpisov podpore volivk in volivcev, je sicer trdno prepričan, da bo naslednji teden vložil uradno predsedniško kandidaturo. V okviru volilne kampanje bodo v volilnem štabu Nove pripravili letake in plakate, za oglaševanje na televiziji in radiju pa še nimajo izdelane dokončne strategije. Drevenšek, ki mora do 16. oktobra opolnoči zbrati najmanj 3000 podpisov podpore, je prepričan, da za stranko to ne bo velik zalogaj.