

"Varnostni pasovi so nesmiselni in so nepotrebni,'' je angleškim medijem zaupal v eni od svojih zadnjih izjav. Kot pravi, za vožnjo z londonsko podzemno železnico potniki ne potrebujejo pasov, prav tako jih ne potrebujejo pri potovanju z vlakom, ki drvi po progi s hitrostjo okoli 200 kilometrov na uro, kar je smrtno nevarno. "Če pride do letalske nesreče, vas varnostni pas ne bo rešil,'' je še dejal.
Tistim, ki si želijo odpotovati na počitnice ceneje, bi morali dovoliti, da stojijo v prostoru v zadnjem delu letala. Med vzletom in pristankom bi se lahko potniki po njegovem mnenju preprosto držali za ročaje. Letala bi morali obravnavati kot velik avtobus s krili, je prepričan O'Leary, ki meni, da bi tovrstno potovanje z veseljem množično uporabljali tudi dijaki, študentje in drugi. Cena za evropske lete naj bi za stojišče v posebni kabini, za izgradnjo katere bi na letalih odstranili zadnjih 10 sedežev, znašala en sam funt.
"Če bi potnikom ponudili sedež za 25 funtov in stojišče za 1 funt, bi se ti gotovo odločili za zadnje, o tem ne dvomim,'' pravi. Glede varnosti dodaja, da v Evropi ni močnih turbulenc, tudi pristanki so bolj mirni. "Če nekomu enostavno rečete, naj se prime za ročaj, ker pristajamo, bo z njim vse v najlepšem redu,'' je prepričan. Ryanair sicer dnevno opravi približno 1500 letov. Številka priča o varnosti tovrsnega potovanja, pravi in dodaja, da vedno iščejo nove rešitve, le da jim njihovo izvedbo oblasti vztrajno preprečujejo.
O'Leary znan po svojih presenetljivih izjavah
Direktor letalske družbe je sicer javnosti že dobro znan po svojih preteklih izjavah in idejah. Med drugim je pred časom predlagal, da bi potnikom zaračunavali uporabo stranišča, da je treba okoljevarstvenike postreliti in da si njegovi potniki želijo, da bi dodatno obdavčili debele ljudi.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.