Žalski Rdeči križ in Krajevna organizacija Rdečega križa Polzela sta delavcem Tovarne nogavic Polzela razdelila 301 prehranski paket. Zaradi slabega socialnega stanja so delavci že prejeli pakete tudi februarja, so zapisali v sporočilu za javnost.
''Delavci se zaradi groženj vodstva bojijo dajati kakršnekoli izjave za medije,'' je zapisal Matjaž Črešnovar, sekretar Območnega združenja Rdečega križa Žalec. Kot so v sporočilu za javnost nadaljevali na žalskem Rdečem križu, ''vodstvo tovarne delavce ustrahuje, saj ti delajo pod pritiskom, ob tem pa ne vedo, če bodo sploh dobili plače. Delavci letos plač še niso prejeli. Večina jih je že doma''.
Grozili naj bi tudi predsednici uprave
Delavka je za oddajo SVET dejala, da jim grozijo z odpovedjo. Predsednica uprave Karmen Dvorjak je to zanikala. ''Ne vem, zakaj bi bili prestrašeni, ker jaz nikomur nisem nič grozila,'' je bila jasna. Za oddajo SVET je dejala, da razume stisko delavcev, a da njena stiska ni nič manjša.
''Dobivam grozilna pisma, mimo moje hiše se vozijo in pravijo, da bodo zaklali mojega moža in otroke, mene pa ustrelili. Mislim, da tudi meni v tej situaciji ni enostavno,'' je pojasnila in dodala, da je grožnje prijavila policiji. V podjetju sicer čakajo na sklep sodišča o prisilni poravnavi in na milijon evrov državne pomoči.
Izklopili naj bi jim elektriko
Dodali so, da je vodstvo podjetja sicer dejalo, da delavci hrane ne potrebujejo, ''ker niso tako ubogi''. Vodstvo po navedbah Rdečega križa tudi ni dovolilo, da tovornjak pripelje pakete skozi glavni vhod, temveč s stranskega.
Delavci naj bi sicer tudi pripravljali stavko.
''Nekateri zaposleni morajo službene zadeve urejati doma, saj so podjetju izklopili elektriko, telefonske in internetne povezave,'' so še zaključili na žalskem Rdečem križu.
KOMENTARJI (120)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.