Naslovnica

Danes v DZ

Ljubljana, 15. 09. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

DZ je v nadaljevanju izrednega zasedanja po hitrem postopku sprejel novelo zakona o prepovedi proizvodnje in prometa z azbestnimi izdelki ter zagotovitvi sredstev za prestukturiranje azbestne proizvodnje v neazbestno ter novelo zakona o izvrševanju letošnjega proračuna. Pred tem je DZ v trajni mandat izvolil pet sodnic in sodnikov.

Novela zakona o izvrševanju letošnjega proračuna omogoča zadolževanje ZPIZ za pokritje primanjkljaja zunaj doslej predvidene kvote javnega zadolževanja v letošnjem letu. Skupni primanjkljaj naj bi po predvidevanjih znašal približno 27,5 milijarde tolarjev.

Ker pa se vlada ni odločila za povečanje transferjev iz državnega proračuna v pokojninsko blagajno - za to bi bil potreben rebalans proračuna, ta pa v predvolilnem času ni izvedljiv - je DZ z dodatnim sklepom pozval ZPIZ, da se zadolži največ do višine 75 odstotkov primanjkljaja iz let 1999 in 2000, preostanek pa naj bi vlada zagotovila z dodatnimi varčevalnimi ukrepi.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta