SDS želi, da bi o zakonu o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih, odločali na referendumu. Na Državni volilni komisiji (DVK) so izračunali, da bi za morebitni referendum, če bi ga pripravili skupaj z volitvami v Evropski parlament porabili približno 1,3 milijona evrov, kar je okoli 2,2 milijonov evrov manj, kot če bi referendum potekal samostojno.
Zapisali so, da bi v istočasni organizaciji morebitnega referenduma in volitev največ prihranili pri stroških za nadomestila volilnih organov in stroških najema in opreme volišč.
Ne glede na to, da bi se referendum izvajal hkrati z volitvami v EP ali ne, pa bi potrebovali dodatna sredstva, saj DVK teh sredstev v proračunu za leto 2014 nima zagotovljenih in bi jih morala
zagotovi vlada, so še dodali.
Zagotoviti bi morali sredstva še za dodatne materialne stroške volilnih komisij, za dodatno distribucijo (in morebitni nakup) glasovalnih skrinjic, za zagotovitev informacijske podpore izvedbe referenduma, za dodatne poštne storitve, za prevode in tisk javne objave akta, o katerem se glasuje na referendumu (publikacija) in za dodaten tisk glasovnic in ostalega volilnega gradiva.
KOMENTARJI (161)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.