Rodovitna obdelovalna zemlja ljudem daje moč in priložnost za preživetje na domačih tleh. V nasprotnem primeru so ljudje primorani k tveganim življenjskim odločitvam, opozarjajo ob svetovnem dnevu proti širjenju puščav oziroma dezertifikaciji in degradaciji tal.
Izbira med dvema slabima možnostma
Število migrantov po vsem svetu se je v zadnjih 15 letih močno povečalo – s 173 milijonov leta 2000 na 222 milijonov leta 2010 in 244 milijonov leta 2015. Povečanje števila migrantov nakazuje razvojne izzive, še posebno tiste, ki so posledica degradacije okolja, politične nestabilnosti, nezadostne preskrbe s hrano in revščine, so opozorili in dodali, da bo povečanje količine pridelka in produktivnosti na obdelovalnih površinah zagotovilo večjo prehransko varnost in prihodek tako večjim kmetijskim gospodarstvom kot tudi manjšim, revnejšim kmetom. ''To bi lahko preprečilo nepotrebne migracije ljudi in zmanjšalo sedanje in potencialne konflikte, povezane s pomakanjem virov na degradiranih območjih.''
Upadanja padavin tudi pri nas
Na Arsu opozarjajo, da se tudi Slovenija sooča s problemi upadanja količin padavin in njihove neprimerne razporeditve ter s tem vse pogostejšimi in intenzivnejšimi kmetijskimi sušami. Kljub škodi, ki jo le-ta povzroča, pa je upravljanje s sušo še vedno pomanjkljivo.
KOMENTARJI (172)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.