Prav zaradi te nove realnosti generalni sekretar ZN upa, da bodo tisti, ki ne verjamejo v podnebne spremembe, spremenili svoje mnenje. Velika neurja naj bi namreč postala nekaj vsakdanjega. Toplejše podnebje pomeni gorivo za orkane, ki so vse večji, taljenje ledenikov pomeni večje orkanske valove, zato bo škoda za vse, ki živijo ob obalah, vse večja.
Svet ima tehnologijo in denar za spopad s podnebnimi spremembami, vendar pa Guterres pravi, da mu primanjkuje odločnosti za pot k svetu čiste in trajnostne energije. Kažipot v pravo smer je pariški podnebni sporazum iz leta 2015, od katerega želi predsednik ZDA Donald Trump odstopiti, čeprav so bile ZDA ključne za njegovo potrditev. Guterres je pozval mednarodne donatorje, naj se bolj potrudijo, saj je poziv ZN za 113,9 milijonov dolarjev pomoči za v orkanih prizadete Karibe, naletel na premalo odprta ušesa in preveč zaprte denarnice.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.