
Iniciativni odbor je za začetek izbral dvanajst osebnosti, katerih imena naj bi sporočili na današnji novinarski konferenci. Slišati je, da bodo mednje uvrstili Marlene Dietrich, katere zapuščino hrani Filmski muzej na Potsdamer Platzu. V Berlinu naj bi hranili tudi zapuščine drugih igralcev in režiserjev, kot so Heinz Ruehmann, Asta Nielsen, Emil Jannings, Fritz Lang in Ernst Lubitsch. Podobno kot na Pločniku slavnih (Walk of Fame) v Los Angelesu naj bi na področju od Filmskega muzeja na Potsdamski ulici in okoli Potsdamskega trga ter Trga Marlene Dietrich namestili zvezde s spominskimi ploščami ali posebnimi, umetniško oblikovanimi gradbenimi elementi. Sem bi spadali tudi še živi zvezdniki.
Vzpostavitev "Bulvarja zvezdnikov" ni enkraten projekt, temveč "občutljivo umetniško delo, ki bo raslo več let", poudarjajo v Filmskem muzeju. Prve zvezde nameravajo postaviti na 55. berlinskem filmskem festivalu februarja prihodnje leto. Podobno pobudo kot v Berlinu so začeli uresničevati v Londonu, kjer je avgusta kitarist Jimmy Page iz rock skupine Led Zeppelin postal prvi "nesmrtnik" na Pločniku slavnih.
"Resnični privilegij in velika čast je biti prvi, ki je postal nesmrten na tak način. To je čudovito," je povedal 60-letni Jimmy Page, potem ko je v svežem cementu pustil odtise svojih rok. "Walk of Fame je fantastična zamisel in zadnji čas je že bil, da smo ga dobili tudi v Londonu," je dodal glasbenik. Britanska različica, posvečena velikanom popularne glasbe, nastaja v bližini nove veleblagovnice Virgin Music na Piccadilly Circusu, znanem londonskem cestnem križišču.