Avstrijska zunanja ministrica, ki je na konferenci o regionalnem partnerstvu gostila kolege iz Slovenije, Slovaške, Češke in Madžarske ter namestnika poljskega zunanjega ministra, je dejala, da bo Avstrija počakala, da bo Evropska komisija najprej izdala belo knjigo o prihodnosti transportne politike. To naj bi se zgodilo 20. junija, pogajanja za področje transporta pa so predvidena 12. junija.
Sicer je slovenski zunanji minister Dimitrij Rupel, ki se je tako kot vsi ostali zavzel za poglobljeno sodelovanje med državami v regiji, poudaril, da je sestanek na Dunaju investicija v prihodnost, s preteklostjo, ki naj bo domena dvostranskih dogovorov, pa naj se ukvarjajo strokovnjaki s področja zgodovine in prava.
Prihodnje srečanje zunanjih ministrov bo v začetku decembra letos v Bratislavi, v avstrijski prestolnici pa so dosegli tudi dogovor o izmenjavi diplomatov in uskladitvi zgodovinskih učbenikov.