Pravico do uporabe omenjenih blagovnih znamk podeljuje rejcem posebna strokovna komisija v skladu s pravilnikom, pogoj pa je, da so se teleta skotila v Sloveniji. Projekt podpira tudi država z dodeljevanjem premij v višini 15.000 tolarjev na glavo teleta, tako da se stroški prireje pokrijejo. Kot zagotavljajo na poslovni skupnosti, se je zadnje čase povpraševanje po mesu teh blagovnih znamk zelo povečalo, cena pa je primerljiva s ceno ostale govedine slovenskega izvora.
Cilj uvajanja omenjenih blagovnih znamk je predvsem zaščita potrošnikov, saj lahko s pomočjo blagovne znamke in označb na njej ugotovijo, od kje izvira meso in s čim je bila žival pitana. Sledljivost od klavne linije do potrošnika je izvedbeno zahtevna in jo klavnice šele začenjajo uvajati na osnovi pilotnega projekta, ki je bil uveden lani Sicer pa je v projekta blagovnih znamk zlato zrno in zlati okus vključenih 52 licenčnih rejcev po vsej Sloveniji.
Slabost projekta je, kot je povedal Frelih, da je bilo narejenega premalo za promocijo blagovnih znamk. Hoteli so pritegniti večje trgovske verige, ki pa zadnja tri leta niso kazale zanimanja, zato je največ mesa namenjenega hotelskim podjetjem, zavodom in bolnišnicam.
Zdravo meso z zagotovljeno sledljivostjo pa se prodaja tudi pod blagovno znamko Pohorje beef, ki je nastala pod okriljem Govedorejskega društva Maribor. Gre za meso okoli devet do deset mesecev starih in približno 340 kilogramov težkih telet oz. mladih goved.