Številni Grki se ob tem bojijo, da se s tem bliža tudi konec sage Onassisov, saj vidijo v legendi o ladjedelniškem kralju Aristotelu Onassisu podobnosti s klasično antično tragedijo. Tako kot v antični tragediji so se namreč v družini Onassis odvijali skrivnostni primeri smrti, poroke in ločitve.

Ne glede na to, kako pokvarjen je bil Onassis, mu je uspelo eno: pridobil si je zaupanje Grkov. Ti naj bi namreč verjeli, da Onassis in njegova družina kljub bogastvu nikoli niso pozabili Grčije. "Bojimo se, da bo z Athino drugače," ponavljajo prebivalci Aten.
Athina Onassis je namreč Grkom tuja. Plaho dekle živi obdano s 15 britanskimi telesnimi stražarji v Belgiji in Švici skupaj z družino očeta Thierryja Russla. Athinina mati, Christina Onassis, je umrla 29. novembra 1988 v Argentini. Onassisova vnukinja pozna le nekaj grških besed in le redko obišče domovino svojega deda.
Premoženje družine Onassis obsega 150 podjetij s sedežem v Liechtensteinu in Panami, delnice švicarskih bank, računalniškega koncerna IBM in druge vrednostne papirje. Povrhu vsega je Athina lastnica otoka v Jonskem morju, na katerega se je včasih umaknil Ari Onassis, kot tudi številnih hiš in stanovanj v Atenah, Parizu in St. Moritzu. Vrednost družinskega nakita, ki je shranjeno v trezorjih švicarskih bank, ni znana.