

Izsledki študije, ki jo je objavil spletni portal Huffington Post, je dovolj zgovorna. Več kot dve tretjini vprašanih namreč meni, da pošiljanje seksi sporočil predstavlja prevaro, pa čeprav med osebama, ki si izmenjujeta takšna sporočila, sploh ni prišlo do fizičnega stika.
Raziskava je pokazala, da ljudje, odvisno od spola, precej različno dojemajo, kaj je pravzaprav prevara. Kar 75 odstotkov anketirank je dopisovanje njihovih partnerjev z nekom, ki so ga spoznali na internetu, označilo za prevaro in izdajo, pa čeprav ni prišlo do spolnih odnosov. Ugotovili so, da so moški nekoliko popustljivejši, saj flirtanje njihovih partneric preko interneta obsoja le 50 odstotkov.
Večina moških meni, da poljub na usta ni prevara, enakega mnenja pa je le 34 odstotkov žensk. Toda ko pride do francoskega poljuba, pri katerem je vključen jezik, so bili tako moški kot ženske mnenja, da gre za nezvestobo.

Izsledki raziskave so pokazali, da imajo pripadnice nežnejšega spola o nezvestobi dvojne kriterije. 70 odstotkov jih smatra, da je partnerjeva emocionalna povezanost z drugo žensko prevara, če pa bi same storile kaj takšnega, bi to kot prevaro označilo le 50 odstotkov žensk. Moški so pri tem le nekoliko doslednejši. 50 odstotkov jih smatra, da je zbliževanje njihovih partneric z drugo osebo nezvestoba, če pa bi to počeli sami, bi to kot prevaro označilo 44 odstotkov.
KOMENTARJI (44)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.