Z 22. aprilom Adria Airways v ekonomskem razredu ukinja postrežbo, ostaja pa v poslovnem razredu in na čarterskih letih. To pa ne pomeni, da boste med letom lačni. Do vas bodo prišle mične stevardese, ki bodo s pomočjo tabličnega računalnika prevzele vaše naročilo in vam prinesle, kar boste naročili. Seveda bodo obroki plačljivi.
Brezplačne kave in vode ne bo več
Slovenski prevoznik je v zadnjih letih zato že skrčil in optimiziral postrežbo na letalu, z novo storitvijo pa se v še večji meri prilagajajo spremembam. Gre za trgovino na letalu, ki bo od 22. aprila na voljo na večini rednih letov Adrie Airways, brezplačne vode in kave pa tako na večini rednih letov ne bo več.
Potnikom v ekonomskem razredu bodo za plačilo na voljo hladni in topli napitki, prigrizki in sendviči, ponudba v poslovnem razredu in na čarterskih letih pa zaenkrat ostaja nespremenjena, je pojasnil direktor zemeljske operative pri Adrii Airways in vodja omenjenega projekta Mario Mezek.
Pri izbiri prevoznika hrana ni ključna
V Adrii Airways glede uvedbe SkyShopa pravijo, da je to del prilagajanja spremembam in najnovejšim trendom v letalski industriji, ki kažejo, da storitve, kot je ponudba hrane, niso ključne pri izbiri prevoznika.
Kot je na današnji novinarski konferenci ob predstavitvi nove storitve na Brniku pojasnil direktor oddelka za IT in trženje pri Adrii Airways Iztok Franko, smo v letalstvu v zadnjih 20 letih priča eni stalnici - spremembam. Zadnjih sedem let še posebej zaznamuje agresiven prihod nizkocenovnikov.
Trendi namreč kažejo, da na letih znotraj EU že prevladujeta nizkocenovni in hibridni poslovni model. Delež nizkocenovnih prevoznikov na letih znotraj EU je presegel 35 odstotkov, irski nizkocenovnik Ryanair pa je po deležu prehitel Lufthanso, ki je največji letalski prevoznik v tem segmentu.
Kot je pojasnil Franko, število prepeljanih potnikov kljub krizi in vsem pretresom narašča, kar je dobro, slabše pa je to, da cene letalskih kart strmo padajo, zaradi česar morajo letalski prevozniki optimizirati poslovanje. Zaradi omenjenih trendov se spreminjajo tudi pričakovanja potnikov. Analize kažejo, da so glavni dejavniki odločanja pri nakupu letalske vozovnice cena, vozni red in varnost, ostale storitve, kot so prtljaga, hrana, rezervacija sedeža in podobno, pa s strani potnikov niso prepoznane kot ključne pri izbiri prevoznika.
Tem trendom sledi tudi Adria Airways, ki deluje kot regionalni prevoznik in v novi strategiji poslovanja družbe do leta 2020 zasleduje hibridni poslovni model. Kot je pojasnil Franko, so v prvem četrtletju število prepeljanih potnikov povečali za okoli deset odstotkov, povprečna cena letalske karte pa je upadla za okoli pet odstotkov.
KOMENTARJI (69)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.