Med najrevnejše države spadajo Etiopija, Burundi in Sierra Leone, v katerih znaša letni prihodek na prebivalca manj kot 130 dolarjev. Na drugem delu lestvice so Švicarji: z 38.380 dolarji prihodka na prebivalca so najbogatejši narod na svetu, so zapisali v poročilu. Švici sledijo Norveška, ZDA, Danska, Japonska, Švedska in Nemčija. Svetovno gospodarstvo je leta 1999 obsegalo 32,5 bilijona dolarjev, kar je štirikrat več kot leta 1960.
V zadnjih desetih letih se je zgodil očiten napredek, menijo pri WB. Število ljudi, ki živijo z manj kot dolarjem na dan, se je tako zmanjšalo z 29 na 23 odstotkov, v jugovzhodni Aziji pa osnovno šolo medtem obiskujejo že skoraj vsi otroci.
V poročilu WB so zapisali še, da je pričakovana življenjska doba Japonk 84 let, prebivalk Zimbabveja pa le 40. Medtem ko v Nemčiji od kmetijstva živijo trije odstotki prebivalstva, je na Madagaskarju takšnih kar 77 odstotkov. Najbolj obiskana turistična destinacija je po podatkih WB Španija, kamor potuje kar 51 odstotkov turistov, med slednjimi daleč prednjačijo Nemci: kar 82 odstotkov se jih odloči za dopust na tujem. Največ televizijskih sprejemnikov imajo Američani, kar 844 na 100 prebivalcev, ZDA pa sledi Latvija s 741 sprejemniki na 1000 prebivalcev.