Drugi športi / ARHIV ČLANKOV
13.32 20. 05. 2024
Drugi športi Zadovoljna

Đoković že 426. teden na vrhu

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je tudi 426. teden vodilni na svetovni jakostni lestvici ATP. Đoković s tem iz tedna v teden izboljšuje lasten rekord. Na drugem in tretjem mestu sledita Italijan Jannik Sinner in Španec Carlos Alcaraz.
13.18 20. 05. 2024

Isak Žvegelj le v malem finalu, Nina Kostanjšek še v boju za Pariz

Slovensko veslanje še vedno upa na prvi olimpijski nastop po Londonu 2012. V boju za Pariz 2024 je še vedno Nina Kostanjšek, ki je v polfinalu olimpijskih kvalifikacij v Luzernu zasedla tretje mesto in se prebila v torkov finale. Isak Žvegelj je bil kot četrti za mesto prekratek in ga čaka nastop v finalu B.
11.28 20. 05. 2024

Čeh nikoli slabši v zadnjih letih: Včasih pride tudi kakšna taka tekma, ko ti nič ne gre

Svetovni in evropski podprvak v metu diska Kristjan Čeh je na atletski diamantni ligi v Marakešu z zgolj enim veljavnim metom, 64,64 metra, zasedel sedmo mesto. Ptujčan, predlanski svetovni prvak, je s tem zabeležil najslabšo uvrstitev na velikih mitingih v zadnjih letih.
11.07 20. 05. 2024

V Hali Tivoli do brona, misli že pri evropskem prvenstvu

V športni dvorani hale Tivoli v Ljubljani se je sklenila 16. sezona regionalne košarkarske lige NLB Wheel. V konkurenci šestih ekip je ParaSport Slovenia po zmagi proti črnogorski ekipi KK OSI Paramont zasedla 3. mesto, prvaki so postali igralci KKI Vrbas.
08.59 20. 05. 2024

Schauffele do prvega naslova major

Američan Xander Schauffele je zmagovalec drugega letošnjega majorja v golfu, 106. prvenstva PGA, ki je potekal na igrišču Valhalla v Louisvillu. Aktualni olimpijski prvak je s tem osvojil svoj prvi naslov na turnirju major, zmagal pa je pred rojakom Brysonom DeChambeaujem in Norvežanom Viktorjem Hovlandom.
21.11 19. 05. 2024

Lia Apostolovski tretja na diamantni ligi v Maroku

Lia Apostolovski je z izidom sezone, 1,91 metra v skoku v višino, zasedla tretje mesto na atletski diamantni ligi v Marakešu. Zmagala je Srbkinja Angelina Topić, tretja na prejšnjem EP na prostem je z 1,98 metra popravila svoj državni rekord. v Maroku so nastopili še Tina Šutej, ki je bila v skoku s palico šesta ter Kristjan Čeh v metu diska in Anita Horvat v teku na 800 metrov, ki sta bila oba sedma.
19.45 19. 05. 2024

Toni Vodišek SP sklenil na osmem mestu

V francoskem Hyeresu so se na svetovnem prvenstvu za formulo kite odvile polfinalne in finalne regate za najboljših deset, med katerimi je jadral tudi slovenski predstavnik Toni Vodišek. 23-letni Koprčan je prvenstvo zaključil v polfinalu in osvojil skupno osmo mesto, s čimer ni ubranil naslova svetovnega podprvaka. Je pa zato naslov svetovnega prvaka obranil mladi Singapurec Maximilian Maeder.
18.39 19. 05. 2024

Gajser po kaznih za Seewerja in Horgmoja zmagal na VN Francije

Slovenski zvezdnik motokrosa Tim Gajser je naknadno po izdanih kaznih nekaterim dirkačem postal zmagovalec velike nagrade Francije v St. Jean d'Angelyju. Švicar Jeremy Seewer in Norvežan Kevin Horgmo namreč nista spoštovala pravil ob rumenih zastavah, zaradi česar sta izgubila po dve mesti.
16.40 19. 05. 2024

Moška ekipa pometla s konkurenco, dekleta do srebrnega odličja

Popoln dan za slovenske kanuiste v Tacnu se nadaljuje. Po trojnem slavju na posamični tekmi so Žiga Lin Hočevar, Luka Božič in Benjamin Savšek s konkurenco pometli še na ekipni tekmi in tako postali evropski prvaki. Ženska slovenska ekipa v zasedbi Eva Alina Hočevar, Lea Novak in Alja Kozorog pa je osvojila srebrno odličje.
13.59 19. 05. 2024

Popoln dan v Tacnu: trojna slovenska zmaga na EP

Šestnajstletni slovenski kanuist Žiga Lin Hočevar je novi evropski prvak v slalomu na divjih vodah. Slovenci so na domačem evropskem prvenstvu na savskih brzicah v Tacnu v Ljubljani vpisali trojno zmago, za kar sta poskrbela še Luka Božič z drugim in Benjamin Savšek s tretjim mestom.
07.52 19. 05. 2024

Maruša Štangar z antibiotiki med 16 na svetu

Na svetovnem prvenstvu v judu v Abu Dabiju je slovenski tabor v nedeljo zastopala Maruša Štangar v kategoriji do 48 kg in se po dveh zmagah prebila med najboljših 16 na svetu. Z dosežkom je bila zadovoljna, saj je po daljši bolezni nastopala s pomočjo antibiotikov, kot pomembno pa je ocenila dejstvo, da je v Emiratih potrdila olimpijski nastop.
17.42 18. 05. 2024

Hočevar v Tacnu za las ob kolajno, slovenske kajakašice ekipne prvakinje

16-letni slovenski kajakaš Žiga Lin Hočevar je na evropskem prvenstvu za las ostal brez kolajne. V težkih razmerah se je na Savi hrabro spustil v boj z izkušenejšimi tekmeci in za bronom zaostal 35 stotink sekunde. Slovenske kajakašice so na ekipni tekmi osvojile zlato kolajno.
14.27 18. 05. 2024

Olimpijska kolekcija s pridihom elegance

Sobotno dopoldne je bilo odeto v olimpijske barve. V sklopu Festivala nakupov in zabave so pred trgovino Intersport v BTC City Ljubljana predstavili novo olimpijsko kolekcijo, v kateri bodo naši športniki in športnice na olimpijskih igrah v Parizu med 26. julijem in 11. avgustom 2024, zastopali slovenske barve.
11.46 18. 05. 2024

Kajakaši s tremi finalisti

Kvalifikacije kajakašev na evropskem prvenstvu v slalomu v Tacnu so uspešno opravili trije slovenski tekmovalci. Med najboljših 12 in s tem v finale so se uvrstili Eva Terčelj, ki je zabeležila šesti čas, Peter Kauzer je bil z enim dotikom sedmi, za prijetno presenečenje pa je poskrbel mladi Žiga Lin Hočevar. Hočevar je zbral štiri kazenske sekunde in se v finale uvrstil z devetim časom kvalifikacij.
10.55 18. 05. 2024

Primož Kobe in Anja Fink zmagala v Radencih

Anja Fink (Kronos Ljubljana) in Primož Kobe (Krka Novo mesto) sta na državnem atletskem prvenstvu na 21 km ubranila naslova. Na 42. maratonu Treh src v Radencih je bila Fink v polmaratonu skupno tretja s časom 1:17:42 ure, Kobe pa četrti z 1:06:28.
08.19 18. 05. 2024

Dobovčani po 357 dneh ugnali Vrhničane

Siliko in Dobovec sta tudi na 2. tekmi finala 29. sezone 1. SFL navdušila. Zmage pa se je veselil Dobovec, ki je v izdihljajih tekme s preobratom slavil 2:3 in poravnal rezultat v finalni seriji na 1:1. To pa je bila hkrati tudi 1. zmaga Dobovca nad Silikom po 357 dneh. Pred nocojšnjim uspehom je Dobovec Siliko zadnjič ugnal lani na 3. tekmi finala 1. SFL.
08.09 18. 05. 2024

V taboru Krima zaokrožili strokovni kader za prihodnjo sezono

Rokometni klub Krim Mercator se bo v prihodnji sezoni okrepil z novim članom strokovne ekipe članske zasedbe. V vlogo pomočnika glavnega trenerja Dragana Adžića bo stopil Žiga Novak, ki je z rokometom povezan že od mladih let, nekaj zgodovine pa ga povezuje tudi z ljubljanskim klubom.
20.39 17. 05. 2024
Odbojka Zadovoljna

Slovenske odbojkarice uspešno začele zlato evropsko ligo

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na prvi tekmi prvega turnirja zlate evropske lige v Tallinnu s 3:0 (23, 18, 18) premagala Estonijo. Estonke so bile slovenskim odbojkaricam enakovredne le v prvem nizu.
20.03 16. 05. 2024

V Vipavski dolini se je začela domača relistična sezona

V Vipavski dolini se je začela domača reli sezona, ki na vrhu ni prinesla presenečenj. A glede na več kot sto prijavljenih posadk, atraktivno dirkanje s tudi nekaj spektakularnimi nesrečami, predvsem pa hitrimi novinci in povratniki, se obeta razburljivo prvenstvo. Rok Turk je z vrnitvijo na zmagovalne stopničke napovedal boj za naslov prvaka, ki ga je lani izgubil, Mark Škulj pa je pokazal, da ne bo zlahka oddal lovorike med dvokolesno gnanimi dirkalniki.