Zvezda na krilih Blažiča do nove evroligaške zmage

Beograd, 15. 11. 2013 22.02 |

Košarkarji beograjske Crvene zvezde so z 88:77 ugnali Lietuvos Rytas in vknjižili še drugo evroligaško zmago zapored. Prvi strelec gostiteljev je bil slovenski reprezentant Jaka Blažič (16 točk).

Jaka Blažič je vnovič blestel v dresu rdeče-belih.
Jaka Blažič je vnovič blestel v dresu rdeče-belih. FOTO: Miro Majcen

Košarkarji beograjske Crvene zvezde v evroligi nadaljujejo z izvrstnimi predstavami. Tokrat so na parketu Pionirja gostili Lietuvos Rytas in ga premagali (88:77). To je že druga zaporedna evroligaška zmaga za rdeče-bele, pri katerih blesti slovenski reprezentant Jaka Blažič. Tudi tokrat je bil namreč en izmed junakov pomembne zmage. Blejski košarkar, ki je še lani nosil dres Uniona Olimpije, je bil s 16 točkami v prav toliko minutah na parketu tudi prvi strelec domačinov.

Zvezda je prvo četrtino dobila z 19:16, v drugi so bili za točko uspešnejši gostje (23:24), v nadaljevanju pa so bili domačini vnovič razred zase in bili iz minute v minuto bliže novemu skalpu. Ob koncu so na krilih navijačev s kar 11 točkami razlike premagali tekmeca.