Zoran Dragić MVP devetega kroga evrolige

Ljubljana, 08. 03. 2014 08.00 |

Košarkarji v evroligi so odigrali še preostale tekme 9. kroga drugega dela. Zoran Dragić je z Unicajo Malago premagal carigrajski Anadolu Efes s 83:75, slovenski reprezentant je bil s 24 točkami najboljši strelec tekme in bil izbran za MVP kroga.

Zoran Dragić je bil najboljši posameznik ob zmagi Unicaje, v 25 minutah na parketu je dosegel 24 točk in izenačil osebni strelski rekord v evroligaškem tekmovanju, temu je dodal še po tri skoke in podaje ter tekmecem ukradel štiri žoge, skupno je tekmo končal s statističnim indeksom 30 in je bil izbran tudi za najbolj koristnega igralca zadnjega kroga(MVP). Dragić je član andaluzijskega kluba od leta 2012, po petkovi tekmi proti turškemu predstavniku pa je bil prvič izbran za MVP kroga v evroligi. Unicaja je na tretjem mestu v skupini E, zbrala je pet zmag in štiri poraze.

Že v četrtek sta Boštjan Nachbar in Erazem Lorbek Barceloni pomagala do zmage nad Fenerbahčejem Ülkerjem s 93:73. Katalonci so tako dosegli še deveto zmago in so še neporaženi ter vodijo v skupini E. Nachbar je igral 19 minut in v tem času v statistiko vpisal 13 točk, skok in ukradeno žogo, Lorbek pa je igral 12 minut in pol ter dosegel šest točk in dva skoka.

Slovenski reprezentant Zoran Dragić navdušuje v Španiji.