Ljubljana, 09. 12. 2013 21.23 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so morali v zadnjem krogu razširjenega avstrijskega prvenstva priznati premoč dunajski zasedbi Vienna Capitals. Edini gol za gostitelje je ob igralcu manj na ledeni ploskvi dosegel Aleš Mušič.

Hokejisti ljubljanskega Telemacha Olimpije so zaradi zasedenosti dvorane petkov obračun lige EBEL z Vienna Capitals odigrali danes, nekaj dodatnih dni za pripravo na tekmeca z Dunaja pa jim ni posebej koristilo. Predvsem v uvodnih 20 minutah obračuna je bil tekmec nekoliko boljši, predvsem pa učinkovitejši. Plošček je uspel dvakrat za hrbet Jerryja Kuhna poslati nekdanji član zagrebškega Medveščaka Mike Oulette, ki je tudi glavni krivec, da so zmaji v drugo tretjino krenili z zaostankom.

Andrej Hebar
Andrej Hebar FOTO: Miro Majcen

Četa Iva Jana se je sicer v nadaljevanju borila, si priigrala nekaj lepih priložnosti, za nameček pa strnila obrambo in tekmecu preprečila, da bi hitro razblinil vse dvome o zmagovalcu. Šele tri minute pred iztekom drugega dela dvoboja je namreč Marcus Olsson uspel povišati na 3:0, tako da je bil preobrat na obračunu še komajda verjeten. Sploh ob skromnem izkoristku priložnosti, ki so jih imeli pred vrati Matta Zabe. V sklepnem delu dvoboja sta najprej za nekaj razburljivih trenutkov na ledeni ploskvi Tivolija poskrbela Pascal Morency in Benoit Gratton, ki sta morala zaradi 'boksarskega vložka' predčasno pod prho.

Samo nekaj trenutkov zatem pa so zmaji dočakali tudi prvi gol na obračunu; ob igralcu manj na ledu je sam pred vratarja gostov zadrsal Aleš Mušič in znižal zaostanek na dva gola (3:1). Ta je dal gostiteljem dodatnih moči, zaigrali so še bolj ostro in napadalno, Kenu Ograjenšku pa je veselje preprečila prečka. Janovi izbranci so se sicer vse do izteka igralnega časa borili, poskušali znižati zaostanek, vendar pa se mreža Zabe ni več zatresla.