Široki Brijeg, 13. 10. 2013 18.40 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 3. krogu regionalne lige ABA doživeli še tretji poraz. Tokrati jih je v Širokem Brijegu s 60:58 ugnal tamkajšnji Široki Primorka. Odločilni koš je dosegel Domagoj Bošnjak.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so se v Široki Brijeg odpravili po prvo zmago v regionalni konkurenci lige ABA, a dvoboj slabo začeli. Tekmec jim je vsili svojo igro, izbranci Aleša Pipana pa se jim niso uspeli v prvih desetih minutah nikoli povsem približati.Že, ko je kazalo, da bodo v drugo četrtino vstopili z zaostankom ene same točke je z 'evrokošem' presenetili Toni Katić in gostiteljem priigral štiri točke prednosti. Ta koš je očitno slovenske podprvake dodobra načel, saj se v drugi četrtini niso znašli. Tekmec je to na krilih svojih navijačev s pridom izkoriščal in si do odmora priigral devet točk naskoka.

Nebojša Joksimović je poravnal izid na 58:58.
Nebojša Joksimović je poravnal izid na 58:58. FOTO: Damjan Žibert

Vse je kazalo, da bodo zmaji parket zapustili podobno razočarani kot po domačem obračunu s Cibono in gostovanju v Skopju, a Pipan je imel s svojimi izbranci drugačne načrte. Z dobro igro v obrambi in raznovrstnim napadom so predvsem v zadnji četrtini stopili na plin, 'razorožili' tekmeca in pol minute pred koncem rednega dela so imeli napad za izenačenje na 58. Celjski trener na klopi zmajev je vzel minuto odmora, svojim izbrancem naročil kaj naj storijo, a tega v celoti niso upoštevali.

Igralci Širokega so se ubranili, imeli nato priložnost, da dvoboj odločijo, vendar prostih metov niso izkoristili. Sledil je nasprotni napad in koš Nebojše Joksimovića, tekmeca sta bila poravnana na 58, do konca rednega dela pa so preostale še štiri sekunde. Gostitelji so odigrali pod obroč, kjer je nezbranost ljubljanske obrambe izkoristil Domagoj Bošnjak in zadel za končnih 60:58.