Zmaji s porazom v Izraelu zapravili vse možnosti za napredovanje

Jeruzalem, 12. 02. 2014 20.18 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v petem krogu drugega dela evropskega pokala izgubili na gostovanju pri Hapoelu iz Jeruzalema (77:86) in zapravili vse možnosti za preboj v naslednji krog tekmovanja.

Alex Stepheson je bil ena izmed redkih svetlih točk v vrstah Uniona Olimpije.
Alex Stepheson je bil ena izmed redkih svetlih točk v vrstah Uniona Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli četrti poraz v drugem delu evropskega pokala in se dokončno poslovili od nastopa v osmini finala. Na gostovanju v Izraelu jih je premagal Hapoel iz Jeruzalema s 86:77. Za razliko od finala slovenskega pokala v Mariboru konec tedna, ko so bili Ljubljančani proti Krki povsem brez moči in visoko poraženi, so tokrat prikazali boljšo partijo in bili dokaj blizu presenečenja. Navkljub relativno visokemu porazu so se v zadnji četrtini povsem približali tekmecu, žal pa v odločilnih minutah niso našli poti do koša in ostali brez zmage, ki bi jih ohranila v igri za napredovanje.

Zeleno-beli so si v prvi četrtini nabrali osem točk zaostanka, v drugih desetih minutah pa se je razlika povzpela na 16 točk (38:22). Sredi tretje četrtine so bili gostitelji še vedno trdno v sedlu (60:45), kljub visokemu zaostanku pa se varovanci trenerja Aleša Pipana niso vdali. Počasi so nižali zaostanek in se v 33. minuti približali na vsega dve točki zaostanka (74:72). V ključnih trenutkih so Izraelci zaigrali agresivneje v obrambi, tako da zmaji do konca tekme niso več dosegli koša iz igre in posledično praznih rok zapustili Izrael.

Prvi igralec Uniona Olimpije je bil Nebojša Joksimovič z 19 točkami, 6 podajami in 6 skoki (indeks 21). Alex Stepheson je dosegel točko manj in ujel šest odbitih žog, Deividas Gailius pa je zbral 17 točk, vendar prekmalu dobil štiri osebne napake, tako da v drugem polčasu ni mogel bistveno pomagati soigralcem.

Hapoel Jeruzalem – Union Olimpija 86:77 (24:16, 22:19, 22:27, 18:15)
Duncan 21, Eliyahu in Parahouski po 14; Joksimović 19, Stepheson 18.