Ljubljana, 27. 11. 2013 22.04 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v sedmem krogu evropskega pokala osmešili francoski Asvel in zmagali s kar 38 točkami razlike. Največ točk k zmagi s 86:48 je prispeval Sasu Salin (25).

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so se z Asvelom v letošnji sezoni že pomerili in izgubili na gostovanju v Franciji (64:56), tekmec iz Villeurbanna pa je bil tokrat gost v Stožicah. Četa Aleša Pipana se jim je zoperstavila v popolni zasedbi, saj so vsi, ki so jih pestile manjše poškodbe, do dvoboja ozdraveli. "Asvel je nasprotnik, ki smo mu marsikaj ostali dolžni, če se lahko tako izrazim. Bili smo blizu zmagi na naši prvi tekmi v Franciji, a smo na koncu zaradi lastnih napak izgubili srečanje. Takrat smo zgrešili veliko lahkih košev. V Stožicah moramo prikazati boljšo igro," je med drugim pred dvobojem dejal Pipan in prav napak je bilo tokrat občutno manj.

Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović FOTO: Damjan Žibert

S trdo obrambo in razpoloženimi strelci pa so domačini hitro tekmecu pokazali, kdo je gospodar v Stožicah. Že v prvi četrtini so dosegli 21 točk in jih tekmecu dopustili le 16, v takšnem slogu pa nadaljevali. Po drugi četrtini je namreč prednost narasla že na 10 točk (39:29) in ob pogledu na igrišče se je zdelo, da slovenskim podprvakom uspeva vse, tekmecu pa praktično nič. Ravno zaradi tega je po košu Sasa Salina prednost sredi tretje četrtine znašala že 19 točk (53:34), po košu Deividasa Gailiusa pa je prednost zmajev narasla na 21, kasneje na 27, pred sklepnimi desetimi minutami pa je ta bila že 31.

Slabih 5000 gledalcev je tako že pred začetkom zadnjega dela dvoboja vedelo, da Francozi ne morejo več presenetiti, za nameček pa razpoloženi domačini niso popuščali, ampak le še višali prednost. Ob izteku igralnega časa je znašala neverjetnih 38 točk (86:48).