Zmaji podaljšali niz zmag na pet

Ljubljana, 28. 12. 2012 21.10 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so na zadnji letošnji tekmi pred domačimi gledalci vknjižili zmago (3:2). V 35. krogu lige Ebel so po kazenskih strelih premagali Orle iz Znojma in niz zmag podaljšali na pet.

Hokejisti Telemacha Olimpije so vknjižili že peto zaporedno zmago.
Hokejisti Telemacha Olimpije so vknjižili že peto zaporedno zmago. FOTO: Aljoša Kravanja

Sila razburljivo uvodno tretjino so bolje začeli zmaji, ki so si priigrali kar nekaj zrelih priložnosti za zadetek, vendar jih niso znali pretvoriti v zadetek. Gostje so v nadaljevanju uspeli vzpostaviti ravnotežje, vendar je bil domači vratar Jerry Kuhn vselej zbran. Za popestritev dogajanja sta z boksarskim vložkom poskrbela Andrej Hebar in Antonin Boruta. Ohladila sta se na klopi za kaznovane igralce. V 16. minuti pa si je nespametno napako v obrambi privoščil Igor Cvetek, ki so jo Orli s pridom izkoristili. Podajo Adama Havlika je v zadetek pretvoril Jan Šeda.

Tudi drugo tretjino so bolje odprli Čehi. V 25. minuti je Tomaš Kominek povsem neoviran streljal ob desni vratnici Kuhna in povišal na 2:0. v nadaljevanju pa so se varovanci Bojana Zajca prebudili in zaigrali odločneje. Pri igri z igralcem več je bil blizu zadetka Miha Verlič, vendar pred gostujočimi vrati ni bil dovolj zbran. Nenatančen je bil tudi Chris D'Alvise, ki je nekaj minut kasneje zadel prečko. V 34. minuti pa se je Ljubljančanom vendarle nasmehnila sreča. Mike Ratchuk je suvereno preigral svojega čuvaja in z natančnim strelom premagal Filipa Landsmana. V 37. minuti pa so neumorni zmaji z igralcem manj prišli do izenačenja. Jan Muršak je pred vrati našel Patricka Coulombea, ki je z močnim strelom razveselil obiskovalce dvorane pod Rožnikom.

Odločilno tretjino sta ekipi začeli bolj previdno, kljub temu pa lepih priložnosti ni manjkalo. Mreži se v zadnji tretjini nista zatresli in na vrsti je bil podaljšek. Omeniti velja, da je v zadnji sekundi srečanja Havlik sam drsal proti vratom Kuhna, pri tem pa ga je s hrbta podrl Coulombe. Sodniška trojka je ocenila, da ni šlo za prekršek. V podaljšku so bili varovanci Karla Soudeka bolj razigrani, vendar je razpoloženi Kuhn dokazal svojo kakovost. Ratchuk je edini uspešno izvedel kazenski strel in soigralcem s pravo mojstrovino priigral že peto zaporedno zmago.

Telemach Olimpija – Orli Znojmo 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)
Ratchuk 34., Coulombe 38.; Šeda 16., Kominek 25.